Märts- paprikaja kibepipra külvamise aeg

Märts- paprikaja kibepipra külvamise aeg


18. märts 2019

Paprikaid külvatakse veebruari lõpus või märtsi alguses.

Optimaalne päevavalguse pikkus paprika jaoks on 10-12 tundi. 

Paprikakülv niisutatakse ja kaetakse puhta liivaga. Paprika on mulla suhtes nõudlik. Ta vajab huumuse- ja orgaanilise aine ikast mulda. pH 6.0-6.6. 

Külvist tärkamiseni peaks ruumi temperatuur olema 25-26°. 

Tärkamise kiirendamiseks võib seemneid leotada ööpäev toasoojas vees.

Soovitame kindlasti ka jälgida külvikalendrit, et seeme ikka  kõige õigemal ajal mulda saaks.

Külvata tuleks seeme ühekaupa turbatablettidesse või -pottidesse, mille saab hiljem koos taimega suuremasse kasvupotti ümber istutada.  Põhjus on selles, et paprikale ei meeldi pikeerimine, see võib peatada istiku arengu 8–10 päevaks.

Idanemiseks vajalik substraadi temperatur on 25-30°. Üle 32° kuumust võib arengut laastavalt pärssida. Ühtlase temperatuuri hoidmiseks peaks olema substraadis ka temperatuuri kontrollimiseks termomeeter.

Kõige paremini idaneb paprika kuskil 25 °  juures.  Paprika tõusmed ilmuvad küllaltki ebaühtlaselt. Tärkamise järel hoidke neid 4–5 päeva jahedamas (16–18°), et nad välja ei veniks.

Temperatuuril alla 13° paprikataimede areng seiskub. Edaspidi tuleks neile anda taas rohkem sooja: päeval 20–25°, öösel 4–5° vähem. 

Halvasti mõjub paprikale nii mulla läbikuivamine kui liigniiskus. Kastmisvee temperatuur ei tohi olla alla +15 C, parem veel, kõige sobilikum vee temperatuur on +20 C.  

Et paprikad välja ei veniks, tuleb neid mõõdukalt kasta ja piisavalt valgust anda. Optimaalne valgustatus 20000-30000 luksi. 

Taimede kasvamisel harvenda istikuid regulaarselt ja aseta potid teineteisest üha kaugemale, et taim saaks piisavalt valgust.

Paprika taime võib istutada pinnasesse, mille temperatuur on 12°. Kasvuhoone temperatuur peab olema +19°-+26°. Tavaliselt kolitakse taim toast kasvuhoonesse mai keskel-lõpupoole.

Optimaalne õhuniiskus kasvuhoones on 60-65%. Vähene niiskus põhjustab õite varisemist.

Väetamisel vajab paprika rohkem kaltsiumit kui tomat. Samuti vajab paprika kaaliumit.  Hästi mõjub paprikale väetamine komposti või kõdusõnnikuga.

Klientide tagasiside: