Kuidas maitsetaimed talvel aknalaual kasvama panna?

Kuidas maitsetaimed talvel aknalaual kasvama panna?


30. november 2017

Praktiliselt kõiki maitsetaimi on võimalik ka toas kasvatada. Talvel tõsi küll - möödnustega.

Nimelt on meie tingimustes talviti kaks põhilist probleemi- vähene valgus ja soojus. Samuti piirab õrnade taimede kasvu kuiv õhk.

TEE NII:

  • Külva endale meeldivad maitsetaimed juba kohe suuremasse anumasse või potti, kus oleks juurekavale pisut rohkem ruumi, kui suvel võiks arvestada. Talvel vajab taim kasvamiseks rohkem jõudu ja seda aitab paremini koguda reaalsetelt mõõtudelt suurem juurekava.
  • Aseta külvid sooja kohta. Enamiku maitsetaimede kasvatamiseks peab temperatuur olema vähemalt 20 plusskraadi. Külmemas ei pruugi nad isegi korralikult idnema hakata. Kui kasvatad taimi aknalaual - vali selline, mille all on radiaator või mille lähedal on küttekeha.
  • Aknalaual maitsetaimi kasvatadades, laota sinna peale ja akna vastu umbes 10 cm kõrgusele aknalauast paks froteerätik. See aitab hoida sooja toas ja otsese aknast tuleva külma taimedest eemal.
  • Anna kasvama hakanud taimedele spetsiaalse lambiga lisavalgust novembrist veebruarini kuni 8h pärvas. Väheses valguses ei edene ükski võrse ning tulemuseks on väikesed, kehvasti värvunud ja väljaveninud taimed, mis kuidagi edasi kasvada ei taha. Alikas: Maakodu.ee
Klientide tagasiside: