Tee ise karvadest, akvaariumiveest või zelatiinist väetis!

Tee ise karvadest, akvaariumiveest või zelatiinist väetis!


17. veebruar 2017

Mida teha kui parasjagu väetist varutud pole? Siin on sulle mõned nõuanded, kuidas koduste vahenditega hakkama saada! Saad ära kasutada näiteks oma lemmiku karvu!

1) Kasta taimi akvaariumiveega. Kalade väljaheide on suurepärane väetis!
2) Roosi istutades mata mulla alla banaanikoor, see annab taimele vajaliku kaaliumi. 
3) Kohvipuru sisaldab lämmastikku, fosvorhapet. Kohvipuru sobib hästi väetiseks roosidele, asaleadele, mustikatele, kameeliatele. Soovitavalt kuivata eelnevalt kohvipuru ja puista siis õhuliselt taime ümber.
4) Toidukeeduvesi on samuti hea ja käepärane väetis. Vajalikke toitaineid sisaldavad näiteks kartuli-, pasta-, köögivilja- ja muna keeduvesi. Eelnevalt jahutada!
5) Munakoored sisaldavad lämmastkku, fosvorhapet, kaltsiumi. Pese ja kuivata munakoored, tee need uhmriga peeneks ja saputa taime ümber.
6) Lehtpuutuhk sinu ahjust või kamiast on ideaalne väetis! See sisaldab kaaliumi ja kaltsiumit. Lehtpuutuhk sobib aluselise keskkonna suurendamiseks. 
7) Toataimedele sobib väetiseks hästi ka zelatiin! Lahusta 1 pakk zelatiini klaasis soojas vees, lisa 3 klaasi külma vett ja kasta sellega taimi.
8) Lahja roheline tee sobib toataimede väetamiseks korra kuus.
9) Karvad ja juuksed sisaldavad lämmastikku ja seega meeldivad taimedele väga. Kasuta enda juukseid (korja juukseharja seest) ja pane taimedele ka koera, hobuse ja kassi karvu.

Sobivaid väetamispäevi uuri Thuni kalendrist: https://www.maheseemned.ee/et/thuni-kalender/

Klientide tagasiside: