Mida peaksid teadma maitsetaimede külvamisest?

Mida peaksid teadma maitsetaimede külvamisest?


10. september 2018

Maitsetaimede külvamisel on hea valikspetsiaalne külviturvas, see sisaldab ka vajalikke väetisi.  Taimed külva anumasse ning kata alguses toidukilega. Kile alla ei tohiks tekkida niiskust.  Kui aga niiskus tekib,  eemalda kate ja lase niiskusel normaliseeruda, siis pane kile tagasi. 


Kui taimedele on kasvanud peale idulehtede ka kaks oma lehte, tuleks taimed pikeerida. Pikeerimine on tärganud taime ümberistutamine koos juureotsa näpistamisega.


Pikeerimisega tagatakse taimedele parem valgustatus kuna tihti tärganud taimed paiknevad tihedasti üksteise kõrval. Samuti parandab pikeerimine taime juure kasvu, sest juureotsa äranäpistamine parandab juure harunemist.


Ümberistutamisel võib taime kõige alumised 2 lehte ära näpistada ning taim nii sügavale mulda istutada, et näpistatud lehed jääksid mulla alla – siis kasvatab taim nendest kohtades juured. Kui taim on juba suurem, kulub ühe taime kohta ruumi umbes 30x30cm. 


Tavaliselt juurduvad maitsetaimed 14-28 päeva. Enamus maitsetaimi tahab  sooja, aga mitte liiga palavat kasvukohta. Sobilik on umbes 20 kraadi. Oluline on ka hea õhu liikuvusega ruum. Kui taimi kastad, siis väldi kindlasti ülekastmist, nii lähevad juured mädanema Kasta taimekesi alati hommikul, mitte õhtul.  Väetada kord kuus.
 

www.maheseemned.ee





Klientide tagasiside: