Milliseid seemneid külvata mais?

Milliseid seemneid külvata mais?


15. mai 2018

KORDUSKÜLVID

Herneste, salatite ja tilli puhul on hea teha peenrad korduskülvidega. Tavaliselt jagub neljaliikmelise pere koheseks tarbimiseks paarimeetrisest külvist sordi kohta. Kuna kõnealused kultuurid kipuvad peenras kiiresti vananema, on korduskülv suurepärane võimalus kvaliteetse saagi tarbimisaja pikendamiseks. Korduskülve tehakse paarinädalase intervalliga 3-4 korda. Nii on võimalik kindlustada õiges kasvujärgus värske salat ja maitseroheline oma pere toidulaual läbi suve.

Mai lõpus külvatakse kasvukohale ka aeduba. Kes peab tugede paigaldamist väga tülikaks ettevõtmiseks, (mõned lattoad tõepoolest kasvavad mitmeid meetreid kõrgeks) võiks valida põõsasoa.

Praegu on õige aeg ettekasvatuseks mulda pista kõrvitsaseemned, suvikõrvitsaid, arbuuse, meloneid, kurke, mis külvatakse ühekaupa pottidesse. Kindluse mõttes võib alati külvata ka kahekaupa, kuid siis tuleb tõusmetest lõpuks tugevam valida ja teine veel idulehefaasis ära näpistada. Kõik kõrvitsalised vajavad ettekasvatusaega kuni 4 nädalat, seega juuni esimeses pooles tuleks nad ka juba kasvukohale istutada.

Allikas: maakodu.delfi.ee

Klientide tagasiside: