Miks eelistada mahetoitu?

Miks eelistada mahetoitu?


14. aprill 2016

  • Mahetoidul on EHE MAITSE ning LÕHN.

Mahetooted maitsevad ja lõhnavad ehedalt ja on naturaalse maitsega, kuna sisaldavad vähem nitraate ning nitriteid. Lõhna ja maitset kujundavate ühendite nagu näiteks flavonoidide, fenoolide, tanniinide sisaldus on aga tavatoodetest kõrgem.

  • Mahetoidul on SUUREM TOITEVÄÄRTUS ja VITAMIINISISALDUS.

Toetudes erinevatele teadusuuringutele, on mahetoidus sisalduv toiteväärtus kordades kõrgem tavatoidus sisalduvast, ka on kõrgem C ja B vitamiini sisaldus. Samuti on tavatooteist tuntavalt kõrgem mineraalainete raua-, magneesiumi-, fosfori-, seleeni-, molübdeeni-, kaaliumi-, vanaadiumi- ning tsingisisaldus.

  • Mahetoit on TERVISELE KASULIK.

Uuringud on kinnitanud, et mahe- ja biodünaamiliselt toodetud toidu tarbijatel esineb vähem allergiaid ning nende kehakaal on madalam kui tavatoidu sööjatel. Samuti on tõendatud, et üleminekuga mahetoidule väheneb märkimisväärselt pestitsiidijääkide sisaldus uriinis ning rinnapiimas.

  • Mahetoit sisaldab ROHKEM ANTIOKSÜDANTE.

Uuringutele tuginedes sisaldab mahetoit keskmiselt 30% rohkem antioksüdante kui tavatoit. Antioksüdandid toimivad immuunsüsteemi tugevdajana, aitavad ära hoida paljusid haigusi ja infektsioone ning toetavad organismi võitlust paljude haiguste vastu.

  • Mahetoit ei sisalda KUNSTLIKKE LISAAINEID, MUUNDATUID KULTUURE ja taimekaitsevahenditest pärinevaid JÄÄKAINEID.

Kunstlikud lisaained (värv-, lõhna- ning säilitusained) ning muundatud kultuurid (GMO-d) võivad põhjustada erinevaid tervisehäireid. Mahetoit neid ei sisalda. Mahetootmises ei kasutata sünteetlilisi taimekaitsevahendeid, mistõttu on mahetoit vaba ka organismile kahjulikest jääkainetest. Kui tavatooteis on toiduomaduste muutmiseks lubatud kasutada ligi 600 erinevat lisaainet, millest näiteks sünteetilised toiduvärvid ning säilimisaega pikendavad e-ained võivad mitmete uurimuste kohaselt põhjustada immuun- ja närvisüsteemi häireid ning ka laste hüperaktiivsust, siis mahetooteile on töötlemise käigus lubatud lisada vaid mõnikümmend looduslikul baasil põhinevat ühendit.

  • Mahetootmine on KESKKONNASÕBRALIK.

Mahetootmisega tegelevas ettevõttes võetakse arvesse tulevaste põlvkondade õigust puhtale elukeskkonnale – majandatakse jätkusuutlikult ning keskkonnasõbralikult ega koormata loodust sünteetiliste väetiste ning taimekaitsevahenditega. Eelistades Eestimaal toodetud mahetoitu, toetad kohaliku maaelu arengut.

  • Mahetootmine säilitab LIIGIRIKKUSE.

Kuna mahetootmises on keelatud mineraalväetiste ja pestitsiidide kasutamine, toimib põllumajandussüsteem looduslähedaselt, põhinedes tasakaalustatud aineringlusel. Taimseid mahesaadusi kasvatatakse mitmekesises looduskeskkonnas – liblikõielisi sisaldavad külvikorrad, vahekultuuride külvamine ning orgaaniliste väetiste kasutamine aitab mullal püsida viljakana.

  • Maheloomakasvatuses on LOOMADE HEAOLU esmatähtis!

Loomi toidetakse täisväärtusliku GMO-vaba mahesöödaga, suurt rõhku pööratakse nende headele elamistingimustele. Loomad võivad viibida väljas ning vabalt liikuda, mistõttu on nad tervemad ning loomsaadused kvaliteetsemad. Maheloomakasvatuses on keelatud kasutada erinevaid kasvustimulaatoreid, antibiootikume või muid sünteetilisi ravimeid. Seetõttu on ka loomsaadused vabad keelatud ainete jääkidest. Loomade haigusi ravitakse looduslike vahenditega, taimeekstraktidega või homöopaatiaga.

(Allikas: Loodusvägi).

Klientide tagasiside: