Pakis - Päevalill CRIMSON QUEEN, maheseeme, pärandsort

Päevalill CRIMSON QUEEN, maheseeme, pärandsort


Hetkel läbimüüdud
Dekoratiivne pärandsort ei jäta kedagi ükskõikseks- oma velvetjalt punaka õiega võidab see aiasõprade südamed!

Külva otse kasvukohale hea drenaažiga viljakasse mulda aprillist-mai keskpaigani. Kasvab kuni 180cm kõrguseks.

Päevalilled on kõige silmapaistvamad lilled, mis suve lõpust meie aedu kaunistada võiksid. Olenevalt sordist võivad nad siin sirguda nelja meetri kõrguseks, heades tingimustes veelgi kõrgemaks.

Olen isegi mitmel aastal neid kasvatanud, mõnikord on hästi õnnestunud, teinekord viletsamini, kuid ilma õiteta pole kunagi jäänud.

Esimene tähelepanek on, et toas ettekasvatatud taimed ei armasta ümberistutamist. Kui oled väga osav, võid ju proovida, aga sel pole suurt mõtet, sest päevalill kasvab kiiresti ka seemnest otse mulda pannes.

Kuna tõusmed on külmahellad, siis liiga vara seemneid mulda pole mõtet panna. Sobib näiteks mai algusnädal ja hea oleks algul katteloor üle tõmmata. Mai teisel poolel võib seemned aga rahus niisama mulda pista.

Edasi muud muret polegi, taim kasvab ise. On ju küllalt näiteid, kus võimsad iludused sirguvad aiaomaniku üllatuseks justkui eikuskilt. Ju siis linnud on talvel toidumajast nokitud seemne sinna maha kukutanud.

Nagu nimigi ütleb, meeldib lillele kasvada täispäikeses. Valides päevalilledele kohta, arvestage, et see lill avab oma õie päikese suunal. Seega kui külvate seemne oma istumiskohast lõunasuunal asuvasse peenrasse, siis näete kogu aeg õite seljatagust.

Kuna meil on suvel sagedased äikesetormid, tasub üksikult kasvavad kõrged varred igaks juhuks toestada.

"Pärandsort" (inglise keeles "heirloom") on taime sort, mida on kasvatatud ja põlvest põlve edasi kantud perekonna või kogukonna poolt. Need võivad olla näiteks köögiviljad, puuviljad, teraviljad, ürdid või lilled. Pärandsordid on sageli hinnatud nende ajaloolise ja kultuurilise tähtsuse, erilise maitse, aroomi ja kasvutingimuste vastupidavuse tõttu. Sageli on need ka geneetiliselt mitmekesisemad kui tööstuslikult kasvatatavad sordid, mis tähendab, et neil on suurem vastupidavus haigustele ja kahjuritele. Pärandsordid on olulised ka säilitamaks kohalikku toidukultuuri ja traditsioone.Pakis 30 seemet

Klientide tagasiside: