Pakis - ESTRAGON (vene vorm), tavaseeme

ESTRAGON (vene vorm), tavaseeme

Artemisia dracunculus

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Estragon on prantsuse köögi põhimaitseaine. Eestis on kasvatatud peamiselt estragoni vene vormi. Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.

See on mõrkjam kui hariik estragon. Estragonpuju prantsuse vorm on aga tõelise gurmaani jaoks, see on kerge aniisimaitsega ja magus.

Estragon on ka tuntud ravimtaim, ta on seedeelundite “sanitar”, tappes tõhusalt baktereid. Ka tugevdab ta veresooni ja takistab rasva kogunemist arterite seintele.

Tegemist on valgusidanejaga. Valgusidanejad on seemned, mis külvatakse mulla peale.

1) Niisuta külvianumasse pandud muld.

2) Sõelu mulla peale peenikest liiva ja niisuta see.

3) Seemned külva liivakihi peale.

4) Niisuta ja aseta peale toidukile (või kasuta minikasvuhoonet).

5) Külvid pane sooja ja valgesse kohta, näiteks lõunapoolsele aknalauale, aga ole ettevaatlik, liigne päike võib külvid kuivatada, see just ongi valgusidanejate puhul suurimaks ohuks.

Väärtuslikud juurevõrsed

Estragon on mitmeaastane rohttaim. Talle meeldib sügavalt haritud toitaineterikas muld, mis on kuivemapoolne ja lubjarikas (pH alates 6,0).

Enne istutamist segage mulda sõnnikukomposti (4–5 kg/m²). Taimede vahele jätke 30–40 cm. Estragoni ei saa kasvatada mustal kilel, sest ta ajab palju juurevõrseid. Taime väärtust arvestades on see sulaselge raiskamine. Must kile ei sobi ka seetõttu, et muld selle all paakub, mis estragonile ei meeldi.

Mullapinna katmiseks kasutage parem rohuhaket. Seda võib panna korraga 8–10 cm paksuselt ja suve jooksul lisada. Sobib ka peenendatud hein. Põhuhake pole eriti hea, kuid seda võib segada rohuhakkega.

Eelmisel aastal istutatud taimed lõigake kevadel tagasi, et soodustada puhmiku harunemist. Estragonpuju seemnetega paljundada ei saa, sest prantsuse vorm õitseb meil harva ja seemned on steriilsed. 

Paljundada on kõige lihtsam puhmikut jagades, nii et igasse ossa jääb ilus juurepung. Kuna estragoni juured kasvavad looklevalt laiali, saab juurevõrseid võtta ka kasvavalt puhmikult. Soovitatav on seda teha kevadel. Juurevõrsed istutage potti ja pange sooja kohta juurduma.

Rohtseid pistikuid võib võtta nii suvel kui kevadel. Emataim peab olema vähemalt kaheaastane, korralikult juurdunud ja ilusate võrsetega.
Allikas: Maakodu.delfi.eePakis 200 seemet

Klientide tagasiside: