Pakis - Basiilik NICOLA, tavaseeme

Potisort Basiilik NICOLA, tavaseeme

Ocimum basilcum

Toode on laos

Hind: 2.15 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Pärandsort. Kiirekasvuline ja väga ühtlane kõrge kvaliteediga potisort, mis on eriti jõuline. Kompaktne sort. Puhtimata seemned. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.

Sobib eriti hästi talviseks potis kasvatamiseks, kuid sellel on potentsiaali kasvatada igal aastaajal.Külva seemned ette märtsis-aprillis. Õitseb juunist augustini.

Kasvukoht soe ja tuulte eest varjatud.

Tegemist on valgusidanejaga. Valgusidanejad on seemned, mis külvatakse mulla peale.

1) Niisuta külvianumasse pandud muld.

2) Sõelu mulla peale peenikest liiva ja niisuta see.

3) Seemned külva liivakihi peale.

4) Niisuta ja aseta peale toidukile (või kasuta minikasvuhoonet).

5) Külvid pane sooja ja valgesse kohta, näiteks lõunapoolsele aknalauale, aga ole ettevaatlik, liigne päike võib külvid kuivatada, see just ongi valgusidanejate puhul suurimaks ohuks.


"Pärandsort" (inglise keeles "heirloom") on taime sort, mida on kasvatatud ja põlvest põlve edasi kantud perekonna või kogukonna poolt. Need võivad olla näiteks köögiviljad, puuviljad, teraviljad, ürdid või lilled. Pärandsordid on sageli hinnatud nende ajaloolise ja kultuurilise tähtsuse, erilise maitse, aroomi ja kasvutingimuste vastupidavuse tõttu. Sageli on need ka geneetiliselt mitmekesisemad kui tööstuslikult kasvatatavad sordid, mis tähendab, et neil on suurem vastupidavus haigustele ja kahjuritele. Pärandsordid on olulised ka säilitamaks kohalikku toidukultuuri ja traditsioone. Maheseemned.ee poest leiad palju-palju pärandsorte!
 



Pakis 100 seemet

Klientide tagasiside: