Pakis - Põldkännak, põldsalat, lambasalat, maheseeme, pärandsort

Suur rauasisaldus! Põldkännak, põldsalat, lambasalat, maheseeme, pärandsort

Valerianella locusta

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Saagirikas gurmee tüüpi salat, mis ei taha suurt suvekuuma ja sobib hästi kasvatamiseks kevadel ja sügisel. Taimed on ühe- või kaheaastased ja kasvavad 15 cm kõrguseks. Külva otse avamaale aprilli lõpus või mai alguses. Külmakindel taim, valguse suhtes vähenõudlik. Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.Pärandsort.

Populaarne ja saagirikas gurmee tüüpi suurte lehtedega maisisalat. Läikivad, sügavrohelised lehed. Taimed kasvavad 15 cm kõrguseks ning on hallitusele vastupidavad. Ei talu kesksuve kuumust, seepärast sobib kõige paremini kevadiseks ja sügiseseks taimeks. 
Lambasalati nimi olevat tulnud sellest, et taime esimeste lehtede ilmumine langeb kevadel ühte lammaste poegimisperioodiga.

Tegu on erakordselt väärtusliku lehtköögiviljaga: peterselli järel on ta rauasisalduselt köögiviljade hulgas teisel kohal, palju on ka vitamiine (E, B, C) ja karoteeni. Eeterlikud õlid annavad lehtedele maheda pähklimaitse.

Külva otse kasvukohale kas varakevadel või sügisel 12 mm sügavusele ning 15 cm vahedega. Kasta taimi kuivaga, Harvenda 10 cm vahedega kui taimed on piisavalt suured. Järjepideva saagi jaoks külva iga 3 nädala tagant uusi seemneid.

Tegemist on külma ilma taimega, mida saab kasvatada talveni välja. Talveks on soovitav katta taimed kuukseokstega. Mulla pH 6.0-7.0.Pakis 200 seemet

Klientide tagasiside: