Pakis - Mägiarnika - seemned

Mägiarnika - seemned

Arnica montana


Hetkel läbimüüdud
Tuntud ravimtaim. Mägiarnika kiirendab haavakeste ja kriimustuste paranemist, leevendab äralöödud kohtade valu, leevendab turseid.

Valgusidaneja

Õitseb teisel aastal

Meeldib mesilastele

Sertifitseeritud maheseeme ei puutu kokku keelatud kemikaalidega kogu põllul kasvamise ajal ega ka koristamisel ja töötlemisel.


Leidub Eestis harva kultuurtaimena, pärit Euroopa mägistest piirkondadest (sellest ka nimetäiend “mägi”). Korvõieliste sugukonnast, mitmeaastane. Kõrgus 40 kuni 50 cm. Püstine vars lõppeb õiega, õied on ka külgharudel, kokku ühel taimel 1–5 õit. Kodarikuna paiknevad juurmised lehed tumerohelised, ovaalsed, varrelehed piklikud, vastakuti seisvad. Õied oranžkollased, õitsevad juunis-juulis. Arnika pruun juur on pinnapealne, tungides vaid 3 cm sügavusele. Seemnete valmimine nõuab meie kliimas suurt pingutust, sest taim on aeglase kasvuga ja vajab toestust. Õisi korjatakse alates teisest aastast ja juuri alles kolmanda-neljanda aasta sügisel. Tugevatoimelise taime juured ja õied on mürgised ka koduloomadele. (herba.folklore.ee)Pakis 50 seemet

Klientide tagasiside: