Pakis - Spiant-ruutlehik NEW ZELAND - seemned

KETO, vähe süsivesikuid Spiant-ruutlehik NEW ZELAND - seemned

Tetragonia tetragonoides

Toode on laos

Hind: 2.45 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Mitmeaastane põõsas. Kiirekasvuline ja erinevalt tavalisest spinatist ksavab ka kuumas hästi. Hinnatud köögivili tervisliku toitumise austajate seas. Annab korduvat saaki hilissügiseni. Saagini 50-70 päeva.

Uus-Meremaa spinat on põõsa kujuga, kiiresti kasvav mitmeaastane taim, millel on hägused kolmnurksed lehed. Krõmpsud ja mahlased lehed on väga maitsvad! Seemned on peaaegu hernesuurused. Lehtede mahlakate laadide tõttu nimetatakse Uus-Meremaa spinatit aeg-ajalt jäätaimeks. Selle maitse on noorena väga sarnane tavalise spinatiga, kuid muutub täielikult küpseks kibedaks ja teravaks.

Uus-Meremaa spinat, botaaniliselt tuntud kui tetragonia tetragonioides, ei ole tavalise spinati sugulane, nagu nimigi osutab. See kuulub Aizoaceae perekonda, mida tavaliselt nimetatakse jäätaimede või viigimarjade perekonnaks. Uus-Meremaa põliselanike jaoks tuntud ka kui maoori spinat, see mitmeaastane taim areneb kuumuses, samas kui tavaline spinat mitte. Üle kahesaja aasta oli Tetragonia ainus Austraaliast või Uus-Meremaalt pärit köögivili.

 

Uus-Meremaa spinatis on suures koguses A- ja C-vitamiini, kaltsiumi ja fosforit. Suurendab kaltsiumi omandamist kehas. Vähese valgusisaldusega, süsivesikute ja kalorite sisaldusega Uus-Meremaa spinat on suurepärane lisa tasakaalustatud toitumisele.

Uus-Meremaa spinatit saab kasutada nagu tavalist spinatit-   toorelt, hautatult, aurutatult või praetult. Valmistage salateid või kasutage liha ja kala kõrvale, kana või sealiha täidiseks. Hautage ja segage juustude ja ürtidega. Lisage suppidele või hautistele lehti või lisage lasanjetele keedetud Uus-Meremaa spinat.Pakis 25 seemet