Pakis - Taliredis, Jaapani rõigas, daikon MINO EARLY, tavaseeme

Taliredis, Jaapani rõigas, daikon MINO EARLY, tavaseeme

Raphanus sativus L.

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Daikon (Raphanus sativus) ehk valge redisehk jaapani redis, mahlase, pisut sinepise alatooni ja magusapoolse juurega rediste perekonda kuuluv köögivili. Heirloom ehk pärandsort. Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.

Daikon on üheaastane külmakindel taim, mis idaneb paremini jahedas kliimas. Külva maha peale öökülma möödumise ohtu. Tahab päikeselist kasvukohta. Külva 1 seeme 30cm kohta (taim läheb suureks). Hoia umbrohuvaba ja tee iga 3 nädala tagant korduskülve. Tahab niisket pinnast! Sobib saviliiv- või kerge savimuld, millel põhjavesi on sügaval. Daikoni kasvatamiseks sobivad ka kultiveeritud turba-alad.

Kui istutad redise ja spinati kokku, siis hoiab see kahjurite vastsed eemal. Kui vastsed söövad ka rediselehti, ei mõjuta see maa all kasvavaid rediseid.

Kasulikkus

Daikon on mahlane, õrn, meeldiva konsistentsi ja kerge kibedusega, natuke meenutab redist. Omapärase  terava maitse annavad juurviljale eeterlikud sinepiõlid.

Daikon sisaldab sahhariide, eelkõige fruktoosi; valke, vitamiine, kaaliumi- ja kaltsiumisooli, kiudaineid, bakteritsiidseid aineid  eeterlikke õlisid jt kasulikke aineid, mille tõttu peetaksegi teda tervislikuks toiduaineks. Märkimisväärne kogus kiudaineid soodustab seedetrakti tööd, viib organismist välja kolesterooli. Daikon tõstab söögiisu, stimuleerib maomahla eritumist. Ta on hinnatud ka selle poolest, et sisaldab leeliselisi sooli, mis organismis ei moodusta kristallilisi sadestusi ja viivad organismist välja kahjulikke aineid. Tal on ka arvatavalt vähivastane toime.

Mida daikon kasvamiseks vajab?

Kõige rohkem vajab daikon kaaliumit, seejärel lämmastikku, vähem fosforit. Lämmastiku liig soodustab lehtede tugevat kasvu  ja vähendab juurviljade säilivust, aga puudus  vähendab saagikust ja kvaliteeti. Kaalium parandab maitset ja toiteväärtust, tõstab taimede vastupidavust. Fosfor tasakaalustab lämmastikuliiga, tõstab juurvilja maitseomadusi ja taimede vastupidavust. Fosfori puudus aga pidurdab kasvu ja arengut. Lehtede kasvu perioodil on vaja rohkem lämmastikku, arengu keskpaigast alates aga suureneb vajadus kaaliumi järele. Normaalseks arenguks vajab daikon ka mikroelemente: boori, vaske, mangaani, molübdeeni, väävlit.Pakis 75 seemet

Klientide tagasiside: