Pakis - Harilik tomat - DELICIOUS , tavaseeme, pärandsort

Harilik tomat - DELICIOUS , tavaseeme, pärandsort

Solanum lycopersicum

Toode on laos

Hind: 2.15 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Sellele sordile kuulub maailmarekord kõige suurema tomati osas. Keskmiselt kaalub vili 400g. Maitse lihav ja tugev. Saak 80-85 päeva peale idanemist. Heirloom ehk pärandsort. Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid. Pärandsort

Pärandsort (inglise keeles "heirloom") on taime sort, mida on kasvatatud ja põlvest põlve edasi kantud perekonna või kogukonna poolt. Need võivad olla näiteks köögiviljad, puuviljad, teraviljad, ürdid või lilled. Pärandsordid on sageli hinnatud nende ajaloolise ja kultuurilise tähtsuse, erilise maitse, aroomi ja kasvutingimuste vastupidavuse tõttu. Sageli on need ka geneetiliselt mitmekesisemad kui tööstuslikult kasvatatavad sordid, mis tähendab, et neil on suurem vastupidavus haigustele ja kahjuritele. Pärandsordid on olulised ka säilitamaks kohalikku toidukultuuri ja traditsioone.

Maailmarekord kõige suurema tomati kohta on just sellel sordil. Keskmiselt kaalub selle sordi tomat 400g.  Viljaliha on jõuline, seemneid vähe. Väga tugev ja ehe tomati maitse. Ideaalne salatitesse ja viilutamiseks. Sobib nii siseruumides kui väljas kasvatamiseks.

Indeterminantne sort.

Tomatisort võib olla kas indeterminantne (latv kasvab piiramatult), pooldeterminantne või determinantne (latv lõpeb õiekobaraga). Indeterminantne tomat võib kasvada kasvõi kümne meetri kõrguseks. 

Külva 1.5 mm sügavusele. Idaneb 6-14 päeva. Kui taimed on piisavalt suured, istuta ümber 7 cm pottidesse. Kui taim on nüüd 20 cm kõrgune, istuta kasvukohale 45 cm vahedega. Hoia pinnas niiske ja väeta. 

Valmib 75 päeva.Pakis 20 seemet

Klientide tagasiside: