Pakis - Romaani lillkapsas - ROMANESCO NATALINO - seemned

Aia ilu! Romaani lillkapsas - ROMANESCO NATALINO - seemned

Brassica oleracea 'Romanesco'


Hetkel läbimüüdud
Põnev ja äärmiselt atraktiivne sort. Dekoratiivne ja varajane Romaani lillkapsas, mis valmib idanemisest ca 80 päevaga. Taim lopsakas, õisik suur (0,7-1,2kg). Kasutatakse nii värskelt kui ka konserveerimiseks. Heirloom ehk pärandsort.

Põnev ja äärmiselt atraktiivne sort. Dekoratiivne ja varajane Romaani lillkapsas, mis valmib istutusest ca 80 päevaga. Taim lopsakas, õisik suur (0,7-1,2kg), tihe, säilitab pikka aega hea välimuse. Sort sobib suviseks või sügiseseks kasvatamiseks. Kasutatakse nii värskelt tarbimiseks, külmutamiseks kui ka konserveerimiseks.

Kasvata ette tubastes tingimustes märtsis. Külva seemned 6 mm sgavusele komposti. Hoia ühtlaselt niiske. Seemikud ilmuvad 5-8 päevaga. Üle 5 nädala ei tohi seemikuid toas hoida, nad ei kohane siis enam õues. Õue, otse mulda,  külva seemet aprillis. Taimede vahel olgu 45 cm. Kuiva ilma korral kasta rohke veega kord nädalas. 

Romaani lillkapsas on valgus- ja niiskusenõudlik, suhteliselt külmakindel taim. Pinnase ideaalne pH on 6–7.Pakis 30 seemet