Pakis - Türgi mustköömen MISS JEKYLL MIX - seemned

Söödavad õied Türgi mustköömen MISS JEKYLL MIX - seemned

Nigella damascena

Toode on laos

Hind: 2.15 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Helesinised, sinised, heleroosad ja tumeroosad õied. Üks populaarsemaid isekülvavaid sorte.

Õitseb alates juunist, eelistab päikeselist kasvukohta, kuid saab hakkama ka varjulisemates tingimustes.

Külva varakevadel või hilissügisel pinna peale või kata õrna mullakihiga.

Türgi mustköömne seemned on meeldivalt muskaadilõhnalised ja sisaldavad eeterlikke õlisid (aed-mustköömnel 0,8−1,5%), saponiine, alkaloidset amiini damatsetiini. Seemneid kasutasid juba vanad egiptlased köha leevendamiseks. Kleopatra lisas nendest pressitud õli vanniveele.

Seemned soodustavad rasvade seedumist, väljutavad organismist liigset vett ja soolenugilisi, suurendavad piimanäärmete sekretsiooni.

Seemneid kasutatakse kondiitritööstuses, leiva- ja saiataina maitsestamisel, vürtsina kala- ja lihatoitudes, ka kurgi, kapsaste ja arbuusi hapendamisel-soolamisel. Juudid maitsestavad mustköömnetega oma leiba.

Mustköömen külvatakse oktoobris või mai algul 2 cm sügavusele. Kevadel peaks idanemiseks mulla temperatuur olema vähemalt 18 kraadi, siis tärkab ta pea nädalaga. 3−4 lehe faasis harvendage taimed 10 cm reavahele.

Lillepeenras võib mustköömnet kasvatada suuremate vabakujuliste rühmadena, maitse- ja ravimtaimena võib kasvatada ridades, mille vahe on 35−45 cm ning taimede vahe pärast harvendamist 5−6 cm.

Kui lehed ja varred kolletuvad, on aeg mustköömen koristada ning järelkuivatada.

Seemnepoodidest võib leida järgmisi sorte: ’Persian Jewels’ (kirju, kõrgus 45 cm), ’Michung’ ( kirju, kõrgus 45 cm), ’Miss Jekyll’ (valge, taevasinine, indigo, kõrgus 45 cm), ’Mulberry Pink’ (lõheroosa, kõrgus 35 cm). 

Allikas: MaakoduPakis 30 seemet