Pakis - Söögipeet- BURPEES GOLDEN - seemned

Söögipeet- BURPEES GOLDEN - seemned

Beta vulgaris


Hetkel läbimüüdud
Haruldane sort eriti ilusate kuldkollaste viljadega! Säilitab oma värvi ka küpsetades. Küpsed juured ei ole kiulised, vaid hõrgud ja siidised. Pealseid võib süüa nagu spinatit kogu kasvuaja. Hea säilitamiseks. Heirloom ehk pärandsort.

Kollase värvusega peet on väga dekoratiivne vili! Kasutada värskelt, keedetuna, praetult, konserveeritult. Säilib lühikest aega. 

Kasvab enamikes pinnastes. Külvatakse aprillist juulini 1 cm sügavusele otse kasvukohale. Saaki saab peale idanemist 8-10 nädala pärast. Idanemise kiirendamiseks leota seemet 0.5-1 tund leiges vees.

Kui maapind on juba soe, külva seeme, saaki saab juba varasuvel. Külva seeme 1 cm sügavusele, 30 cm reavahedega. Seemikud harvenda 8 cm vahedega.

Leota seemet tund enne külvamist soojas vees , nii idaneb see kiiremini.

 

Palju vett ja päikest

Kasvuajal on peedile optimaalne temperatuur 15–25°. Jahedal ja kuival suvel võivad taimed ennak-
õiduda, s.t õisikuvars kasvab juba esimesel suvel. Selliselt taimelt kõlblikku juurvilja ei saa.

Peedile sobib huumusrikas, kiiresti soojenev keskmise raskusega neutraalne muld. Happelist ja kõrge põhjaveega liigniisket pinnast ta ei talu.

Ettevaatlik olge lämmastikväetisega. Liigne väetamine halvendab maitset ning soodustab nitraatide kuhjumist.

Kuna söögipeedile tavaliselt sõnnikut ei anta, sobivad talle eelviljadeks kartul, peakapsas, kurk või mõni teine sõnnikut saanud kultuur. Peeti ei maksa kasvatada mõne peediteisendi või spinati järel.

Kasvuajal vajab peet palju valgust ja niiskust. Veevajadus on eriti suur seemnete idanemise ajal ning juulis-augustis, kui moodustub juurvili. Pikaviljalised sordid on põuakindlamad. Ka lehtpeet vajab kasvuajal palju vett, siis on lehed mahlakamad.

Soojalembene peeditaim kasvab algul aeglaselt, seetõttu jälgige, et umbrohi tast üle ei kasvaks ja valgust ei varjaks. Vähese valguse korral kasvatab söögipeet vaid lehti ning juurvili jääb kiduraks.

Kasvuaegne hooldus seisneb umbrohu hävitamises ning mulla kobestamises.

Juurviljad, eriti just pikliku kujuga sortidel, kipuvad maast välja kerkima. Kõblates võiks taimi ka kergelt mullata, sest mulla sees kasvanud peedid on mahedama maitse, õrnema sisu ning õhema koorega. (Allikas:maakodu.delfi.ee)Pakis 50 seemet

Klientide tagasiside: