Pakis - Seller VICTORIA F1 - seemned

Seller VICTORIA F1 - seemned

Apium graveolens

Toode on laos

Hind: 1.99 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Kiirekasvuline hinnatud sort. Varajane. Valgusidanev.

Kaheaastane aromaatne rohttaim. Ei ole puine,Ei talu kuivust, vajab niiskemat kasvupinnast. Ravimtaimena aitab seedimist korras hoida. 

Idaneb 14-21 päeva. Saak 100-120 päeva pärast idanemist. Istutussügavus: mulla peale. Reavahe 60 cm. 

Tegemist on valgusidanejaga. Valgusidanejad on seemned, mis külvatakse mulla peale.

1) Niisuta külvianumasse pandud muld.

2) Sõelu mulla peale peenikest liiva ja niisuta see.

3) Seemned külva liivakihi peale.

4) Niisuta ja aseta peale toidukile (või kasuta minikasvuhoonet).

5) Külvid pane sooja ja valgesse kohta, näiteks lõunapoolsele aknalauale, aga ole ettevaatlik, liigne päike võib külvid kuivatada, see just ongi valgusidanejate puhul suurimaks ohuks.

 

Kiiremaks idanemiseks soovitatakse seemneid enne külvamist ööpäeva jagu vees paisutada. Idanemiseks valgust vajavad seemned kaetakse vaid õhukese mullakihiga ning külvinõu kilega, et hoida mulda kiirelt kuivamise eest. Külve hoitakse toatemperatuuril, kuid tõusmete ilmudes paigutatakse jahedamasse ja valgesse kohta, et taimed välja ei veniks. Tihedamalt külvatud taimed tuleb pärislehtede ilmudes pikeerida eraldi pottidesse.

Avamaale istutatakse väikesed taimed juuni algul pärast öökülmade möödumist, jättes vahekauguseks umbes 15–25 cm. Algul võib istutada ka tihedamini ning noored taimed hiljem vahelt välja harvendada ja toiduks tarvitada. Seller on algul üsna aeglase arenemisega, seega võib ridade vahel kasvatada ka mõnd kiiremakasvulist salatitaime.

Viljavahelduse põhimõtet järgides ei tohiks sellerit kasvatada samal kohal enne nelja aasta möödumist ega kohal, kus eelnevalt on kasvatatud teisi sarikalisi: porgandit, peterselli, pastinaaki jt.
Allikas: Kodus.ee

 Pakis 25 seemet