Pakis - Käsnkõrvits LUFFA, Haruldane , tavaseeme

Nuustikkõrvits, nullkulu, zerowaste Käsnkõrvits LUFFA, Haruldane , tavaseeme

Luffa


Hetkel läbimüüdud
Kasvata endale ise looduslik pesunuustik!Originaalne luffa käsnade sort. Suured ronivad taimed. Soojalembesed. Proovi kasvatada alguses kasvuhoones.

Tee ise luffa käsnkõrvitsast nuustikud

Kindlasti on Sul kunagi kodus olnud luffa pesukäsn Aga kas teadsid, et see on tehtud taimest? Nimelt käsnkõrvitsast? Enamasti reklaamitakse luffa käsna koos merekarpidega, mere foonil. Merega pole luffal aga mingit pistmist, luffa käsn on küps kiuline käsnkõrvitsa sisu. Luffat saad kasvatada oma aias!

Luffa kõrvitsal lastakse küpseda kollakaks-pruuniks ning kooritakse siis pealmine osa ära. Sisu kuivatatakse. Luffa käsnad on väga tõhusad mustuse eemaldajad, samas on nad mitteabrasiivsed, ega kriibi pindasid. Need sobivad nii näo-, keha-,  nõude-, kodu- kui autopesuks.

Luffa käsnkõrvits tahab päikeselist kasvukohta, hea drenaažiga kompostirikast pinnast. Neid kasvatatakse kui kõva koorega käändkõrvitsaid ja luffad vajavad enda ümber üksjagu ruumi. Meie kliimas on kindla peale minek panna luffa kasvuhoonesse, sest nad vajavad kasvamiseks 150 päeva sooja. Tark oleks mõned nädalad enne maha istutamist toas seemned mulda panna ja taimed ette kasvatada.

Kõige esimestel valminud viljadel tuleks lasta küpseda käsnadeks. Korjamiseks on viljad valmis kui roheline pind on muutunud tumekollakaks-pruuniks. Lase viljal võimalikult kaua väädi küljes rippuda, et moodustuks võimalikult palju kiudusid. Küll aga korja need kindlasti enne öökülmasid ära!

Kõigepealt eemalda kõva välimine „nahk“. Mulju kergelt luffat, et pealmine kiht hõlpsamini eemalduks. Seejärel koputa välja seemned. Siis eemalda tugeva veejoa abil kõdunev osa järele jääb käsn! Lõpuks kuivata käsnad päikese käes, keerates neil vahepeal külgi. Säilita riidest kotis. Kasutamiste vahepeal lase luffal täielikult kuivada.

Luffa õied ja väikesed rohelised viljad on söödavad. Maitselt meenutavad suvikõrvitsat.Pakis 5 seemet

Klientide tagasiside: