Pakis - Lehtkapsas- DWARF GREEN CURLED, tavaseeme, pärandsort

Lehtkapsas- DWARF GREEN CURLED, tavaseeme, pärandsort

Kliendid kiidavad!

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Väga hea külmataluvusega sort, krussis lehed, kompaktsed taimed. Heirloom ehk pärandsort. Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.

Vana Śoti pärandsort. Lehtkapsas on äärmiselt toitainerikas roheline lehtköögivili, mis sisaldab mitmeid olulisi vitamiine ja mineraalaineid. Mõned olulised vitamiinid, mis lehtkapsas leiduvad, on:

  1. C-vitamiin (askorbiinhape): Lehtkapsas on rikkalik C-vitamiini allikas, mis on oluline antioksüdant. C-vitamiin aitab tugevdada immuunsüsteemi, soodustab kollageeni moodustumist ja parandab raua imendumist.

  2. A-vitamiin (beetakaroteen): Lehtkapsas sisaldab suures koguses beetakaroteeni, mis on A-vitamiini eelühend. A-vitamiin on oluline nägemise, naha tervise ja immuunsüsteemi jaoks.

  3. K-vitamiin: Lehtkapsas on suurepärane K-vitamiini allikas, mis on oluline vere hüübimiseks ja luude terviseks.

  4. B-vitamiinid: Lehtkapsas sisaldab mitmeid B-vitamiine, sealhulgas B1-vitamiini (tiamiin), B2-vitamiini (riboflaviin), B3-vitamiini (niatsiin), B5-vitamiini (pantoteenhape), B6-vitamiini (püridoksiin) ja B9-vitamiini (foolhape). Need vitamiinid mängivad olulist rolli energia tootmisel ja närvisüsteemi toimimisel.

  5. E-vitamiin: Kuigi lehtkapsas ei pruugi olla kõige rikkam E-vitamiini allikas, sisaldab see siiski seda antioksüdanti, mis on oluline rakkude kaitseks oksüdatiivse stressi eest.

  6. Foolhape (B9-vitamiin): Lehtkapsas on rikas foolhappe allikas, mis on oluline rakkude jagunemiseks ja DNA sünteesiks.

  7.  

Lehtkapsas talub hästi külma ning selle maitseomadused muutuvad peale öökülmasid paremaks!

Tahab mulla pH-d  6-7.

Külva kevadel peale maa lahti sulamist õue. Talvise saagi saamiseks külva septembris.

Kui istutad lehtkapsa ja naistenõgese kõrvuti, siis ei käi kahjurid lehtkapsast nii palju söömas.Pakis 100 seemet

Klientide tagasiside: