Pakis - Kurk - SPACEMASTER 80 - seemned

Kurk - SPACEMASTER 80 - seemned

Cucumis sativus


Hetkel läbimüüdud
Kompaktne ja saagirikas. Vajab kasvamiseks ainult 1/3 pinda tavalise kurgi pinnast. Võib kasvatada avamaal või konteineris.

Idaneb: 10-14 päeva. Saagini 60 päeva. Istutussügavus 2-2.5 cm. Istuta päikeselisse kohta. 

Suur mungalill peletab eemale kahjurid, kuid sobib samuti koduks teisi putukaid söövatele putukatele nagu ämblikud ja jooksiklased.

Järgnevalt  Maakodu õpetus avamaakurkide kasvatamiseks.

Avamaakurke võib kasvatada nii seemnete kasvukohale külvamise kui istikute ettekasvatamise teel.

Oma avamaakurke kasvatan seemneist, mis külvan otse kasvukohale. Nii jääb ära taimede ettekasvatusvaev ning taimed ei põe ümberistutamisest tulenevat stressi. Olen peenrasse istutanud ka ettekasvatatud taimi, kuid mõnikord on probleeme juurdumisega ning taimed jäävad põdema. Ka nõuab taimede ettekasvatamine resursse.

Järgnevalt mõned minu tähelepanekud avamaakurkide kasvatamisest seemnete kasvukohale külvamise teel.

* Et vältida mulla väsimust, haiguseid ja kahjureid võtan igal aastal kasutusse uue maatüki. Samal kohal kasvatan kurke alles kolme aasta möödudes. Kurgipeenar asub kerge lõunakallakuga aia päikselisemas, soojemas ja tuulevaiksemas kohas.

* Maa ettevalmistamine algab juba sügisel, mil uus peenramaa saab läbi kaevatud, puhastatud suurematest kividest ning mitmeaastaste umbrohtude juurtest. Kaevamise käigus lisan mullaviljakuse parandamiseks veidikene sügisväetist. Maa jätan konarlikuks ega rehitse.

* Kevadel, aprilli teises pooles (täpsem aeg sõltub konkreetse aasta ilmaoludest ja ajalistest võimalustest) kaevan hargiga maa veelkord läbi, kaevamise käigus saab peenramaa ka kevadväetist. Seejärel tasandan rehaga ja jätan soojenema.

* Umbes 1-2 nädalat enne eeldatavat seemnekülvamist kaevan peenra keskele labidalehe kuni pooleteiselaiuse süvendi, kuhu mahub umbes vaksapaksune kiht poollagunenud hobusesõnnikut. Viimase kastan peale kerget kinnitallamist märjaks. Seejärel valan meetri kohta umbes ämbritäis sõelutud kompostimulda ning teen peenra lõplikult valmis. Peenra katan kattelooriga, see hoiab niiskust ja aitab peenral soojeneda. Valmispeenra laus on umbes 70 cm. (Allikas: Maakodu)Pakis 10 seemet