Pakis - Spargelkapsas brokkoli - CALABRESE, maheseeme, pärandsort

Spargelkapsas brokkoli - CALABRESE, maheseeme, pärandsort

Brassica oleracea L. convar. botrytis var. italica

Toode on laos

Hind: 2.35 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Väga kaksulik ja vitamiinirikas, sisaldab vähe kaloreid ja palju kiudaineid. Vitamiinidest annab spargelkapsas rikkalikult A-, C- ja K-vitamiini. Heirloom ehk pärandsort.

Selle sordi puhul on kindlasti oluline teada, et söödavad on ka brokkoli pungad, varred ja lehed. Eelistrab päikeselist kasvupaika ja rikkalikku ning niisket kasvumulda. Külva otse kasvukohale. Saak valmib 90 päeva pärast idanemist.

Spargelkapsas ehk brokoli on võrreldes oma sugulase lillkapsaga kõhule kordi kasulikum. Annab vähe kaloreid ja on hea seedida, mistõttu tasub seda aasta algul ohtralt tarbida. Tänu kiudainete rohkusele täidab spargelkapsas ka hästi kõhtu ega lase muid asju liigselt tarbida. Vitamiinidest annab spargelkapsas rikkalikult A-, C- ja K-vitamiini. Organismi puhastamise eesmärgil võib spargelkapsast süüa nii toorelt kui ka hautatud kujul, võis praadimine aga unusta siiski ära. (Allikas: Toidutare.)

Desinfitseeri seemneid kuumas vees (+48 – 50 oC) 15 – 20 minutit, seejärel jahutage. Peale seda külvake 9 cm laiustesse pottidesse, mis on täidetud kompostmullaga. Külvi sügavus 1 cm. 2. pange potikesed kasvuhoonesse või tuppa seemnete idanemiseks. Asetage valgele aknale klaasi lähedale. Ärge unustage aegajalt kontrollimast, kas seemned on juba tärganud. Tõusmed ilmuvad 3 – 4 päevaga.  10 päeva pärast tuleb külvi harvendada, jättes potti ainult ühe kõige tugevama taime. Enne väljaistutamist tuleb taimi karastada. Väljaistutamise ajaks peaks taimel olema 5 – 6 lehte. Taimede vahekauguseks jätta reas 25 – 30 cm ja ridade vahele 50 – 70 cm.  See kapsas ei armasta happelist mulda, ei talu kõrget ega madalat temperatuuri ja temperatuuri kiiret langust. Kasvatamine pikka aega +2 – 8 0C juures viib taime putkumiseni, kapsa kvaliteet halveneb, kuumal, kuival suvel aga moodustuvad õied väga kiiresti. Samuti ei talu ta liigset kuivust – õhu kuivus mõjub halvasti saagikusele ja kvaliteedile. Samuti si soovitata teda kasvatada ühes ja samas kohas mitu aastat järjest.  Brokkoli eelistab viljakat, savikat mulda. Tahab sõnnikuga ja teiste orgaaniliste väetistega väetamisest, samuti mineraalväetisi. Pakis 300 seemet

Klientide tagasiside: