Pakis - Lehtpeet, mangold - RHUBARB CHARD , tavaseeme

Allahindlus! Lehtpeet, mangold - RHUBARB CHARD , tavaseeme

Beta vulgaris


Hetkel läbimüüdud
Kaunis ja maitsev köögivili, mida kasutatakse paljuski nagu spinatit. Väga kasulik ja vitamiinirikas. Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.

Tumerohelised läikivad veidi kobrulised lehed erkpunaste vartega. Valmib 33-50 päevaga külvist. Noored 10-13 cm lehed salatisse ja hautamiseks. Korjata välimisi lehti, sisemised kasvavad edasi.

Eelistab päikesepaistelist parasniiske neutraalse huumusrikka mullaga kasvukohta.

Idaneb 7-14 päevaga Saak 60 päeva pärasy idanemist. 

Tumerohelised läikivad veidi kobrulised lehed erkpunaste vartega. Valmib 33-50 päevaga külvist. Noored 10-13 cm lehed salatisse ja hautamiseks. Korjata välimisi lehti, sisemised kasvavad edasi.

Külva seemned 1.2 cm sügavusele 30 cm reavahedega. Sobib päikesepaisteline kasvukoht. Ei talu ümberistutamist. Külva seemned otse kasvukohta. Tegemist on külmakindla taimega, mille saaki saad korjata varajase talveni. 

Lehtpeet tuleks sügise saabudes tuua tuppa. Kui peeti on kasvatatud avamaal, võib need ümber asetada kastidesse ja viia keldrisse. Hea on lehtpeedi juurestiku ümber jätta pisikene mullapall. Samuti saab lehtpeedi lehti sügavkülmutada.

Lehtpeet on väga, väga tervislik. Ta sisaldab vähe kaloreid, kuid rohkelt kasulikke vitamiine ja mineraale. Väga palju leidub lehtpeedi lehtedest ja vartes karotenoide ja flavonoide. Viimaseid on eriti palju lehe punastes osades. Flavonoidid on erilised antioksüdandid, mis kaitsevad keharakke ja tugevdavad südant. Lehtpeedis on ka suur kiudainete sisaldus. Lehtpeedi söömine aitab kaasa valgu ja maksa ainevahetuse parandamisele, tugevdab verd ja närvisüsteemi. Lehtpeedi lehed sisaldavad rikkalikult mineraalaineid (kaaliumi, magneesiumi, fosforit, joodi, rauda jt) ja E-, B1-, B2- ning C-vitamiini.

Lehtpeeti ehk mangoldit soovitatakse süüa näiteks veresoonte lupjumise ohu korral, kehvverelisuse korral, astmahoogude vähendamiseks ning kilpnäärme alatalitluse korral. Samuti kõrgvererõhutõve leevendamisel ja allergiate korral. (Allikas: Rodoaed.)

 

36-g tassitäis lehtpeeti sisaldab USDA National Nutrient Database andmetel:

7 kalorit
0.65 g proteiini
0.07 g rasva
1.35 g süsivesikuid, sealhulgas 0.6 g kiudaineid 0.4 g suhkurt

36-g tassitäis küpsetatud lehtpeeti sisaldab:

18 mg kaltsiumit
0.65 mg rauda
29 mg magneesiumit
17 mg fosvorit
136 mg kaaliumit
10.8 mg C-vitamiini
110 mcg A-vitamiini
0.68 mg E-vitamiini
298 mcg K-vitamiini
5 mcg of folaate

Tassitäis lehtpeeti katab 44% päevasest A-vitamiini vajadusest ja 18% päevasest C-vitamiini vajadusest.Pakis 40 seemet

Klientide tagasiside: