Pakis - Magus paprika - YOLO WONDER, maheseeme, pärandsort

Pärandsort Magus paprika - YOLO WONDER, maheseeme, pärandsort

Capsicum annuum

Toode on laos

Hind: 2.35 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Üks haigustele vastupidavamaid paprikaliike. Vili magus ja krõmpsuv. Saak valmib 70-75 päeva pärast istutamist. Sobib kasvatamiseks kasvuhoones, talveaias või avamaal. heirloom.

Yolo Wonder on üks haigustele vastupidavamaid paprika sorte.60 cm kompaktsetel taimedel on tihe lehestilk ning hulgaliselt magusaid ja krõmpsuvaid smaragdi värvi paksu seinaga paprikaid, mis küpsena on ilusad sarlakpunased. Resistntne tubaka mosaiikviirusele.

Optimaalne mulla temperatuur 21 kraadi. Saak valmib 70-75 päeva pärast istutamist. Külva seemned 6 mm sügavusele eelmise kevade kompostmulda. Hoia niiske. 10-21 pävaga ilmivad seemikud. Kui taimel on vähemalt kaks lehte, istuta kasvukohale. 20 cm kõrgused taimed istuta 45 cm vahedega. Anna taimedele tomativäetist.  Sobib kasvatamiseks kasvuhoones, talveaias või avamaal.


Pärandsort (inglise keeles "heirloom") on taime sort, mida on kasvatatud ja põlvest põlve edasi kantud perekonna või kogukonna poolt. Need võivad olla näiteks köögiviljad, puuviljad, teraviljad, ürdid või lilled. Pärandsordid on sageli hinnatud nende ajaloolise ja kultuurilise tähtsuse, erilise maitse, aroomi ja kasvutingimuste vastupidavuse tõttu. Sageli on need ka geneetiliselt mitmekesisemad kui tööstuslikult kasvatatavad sordid, mis tähendab, et neil on suurem vastupidavus haigustele ja kahjuritele. Pärandsordid on olulised ka säilitamaks kohalikku toidukultuuri ja traditsioonePakis 10 seemet

Klientide tagasiside: