Pakis - Mahe tatrakestad 1l

Väetiseks, padjatäiteks Mahe tatrakestad 1l


Hetkel läbimüüdud
Tatrakestad sobivad väetiseks, multšiks ja mulla parandamiseks ning ühtlasi kasutatakse neid padjatäiteks.

Sisaldavad looduslikul kujul põhi- ja mikrotoitaineid, mida taimed vajavad. Hõlbustavad taimetoiteelementide omastamist, olles seejuures ka toiteelementide allikaks.

Parandavad mulla struktuuri ja muudavad rasked ning kleepuvad mullad paremini haritavaks. Vähendavad mulla happesust ja soodustavad mikroorganismide elutegevust mullas edendades kõdunemisprotsesse.

Takistavad mõningate taimehaiguste levikut (bakteritsiidne ja viirustevastane toime).

On taimede tärkamist, juurdumist ja kasvu virgutava toimega, eriti stressitingimustes.

KASUTAMINE

Kestad segada kobestamise ajal mulda ja kasta või kasutada toataimede ümberistutamisel istutussegu koostisosana. Köögiviljaseemnete külvamise hõlbustamiseks võib peenemaid köögiviljaseemneid (nt porgand jt) külvata koos tatrakestadega. Kestad sobivad ka hästi multšiks rooside ümber ja pottidesse õuetaimedele. Selleks katta mullapind 3-4 cm paksuse tatrakesta kihiga. Et kestad esimese tuulega minema ei lendaks, piserdada  regulaarselt  vett. Lisaks sobivad mahe tatrakestad patjade, soojenduskottide, madratsite jms täiteks.

KASUTUSNORM

Väetiseks ja mullaparandusainena kasutatakse 5 l/10m²: kartul, kapsas, kaalikas, naeris, seller, porrulauk, sibul, kurk, rabarber, tomat, kõrvits, redis, porgand, salat, spinat, petersell, till, hernes, uba, ravimtaimed, dekoratiivtaimed - lehtpuud, põõsad, ronitaimed, roosid, lillegrupid, marjakultuurid - maasikad, vaarikad, sõstrad jt. murud ja spordiväljakumurud rajamisel, okaspuud ja kiviktaimla taimed.

Viljapuud – õuna-, kirsi-, pirni- ja ploomipuud: 5 l/puu kohta.

Rõdutaimed – sõltuvalt kasvatuskasti suurusest segada 1-2 liitrit mullaparandajat mulda.

PADJATÄITENA

Jaapani ja Hiina meditsiinis kasutatakse tatrakestasid juba ammu magamisvahendite täidisena tervendamise ja ravi eesmärgil nii edukalt, et ortopeedid jäävad ilma tööta. Kõige paremad kestad saab tatraseemnete mehaanilisel puhastamisel, sest nõnda on kestad ruumilised, valdavalt paadikujulised. Elektrostaatilise efekti mõjul paranevad närviimpulsside liikumine ja biokeemiliste protsesside kulgemine. Kestade ruumilisus tagab neist tehtud abivahendites õhu hea tsirkuleerimise ja värske õhu juurdevoolu. Tatrakestad säilitavad hästi keha soojust, imavad endasse liigse niiskuse.
Klientide tagasiside: