Pakis - Basiilik ITALIANO CLASSICO, maheseeme

Basiilik ITALIANO CLASSICO, maheseeme

Ocimum basilicum

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Aromaatne üheaastased kulinaarsed, ravimtaimed ja maitsetaimed.

Basiilik, Italiano Classico, on klassikaline magus Genovese basiilik ja Franchi kõige tuntum sort. See konkreetne tüvi sai maailmakuulsaks kui pesto alustala. Seda nimetatakse Itaalia klassikaks, mitte Genovese'ks, kuna Genova piirkond sai Indicazione Geografica Protetta (IGP) kaubamärgi, mis piirab Genovese nime kasutamist ainult Liguria teatud piirkonnas kasvatatud basiilikule. Siiski kasvatatakse seemet mujal Itaalias ja seetõttu ei saa seda Itaalias nimetada Genovese'ks.

Olenemata nimetusest on see basiilik parim valik. See on klassikaline basiilik kastmete, pesto, pitsa ja paljude muude roogade jaoks. Lehed on pehmed, lõhnavad ja omavad suurepärast maitset. See sort toodab kõige erksamalt rohelist pestot, mis on paljude peakokkade imetlusobjekt. Külvamisel jaota seemned õhukese kihina ja kata need kergelt peene mullaga. Vajuta muld õrnalt kokku ja hoia niiskust pidevalt. Külvake otse külvipositsioonile või pottidesse. Italiano Classico eelistab rikkalikku, hästi kuivendatud mulda ja soojas, varjutatud kohta. Kui taimed on suuremad, harvenda neid 6-tollise vahega. Näpista esimene või teine lehepaar, et soodustada uute võrsete kasvu. Istuta varakevadest hilissuveni või aastaringselt soojades piirkondades. Jahedamates piirkondades kasuta kaitseks plastikut või heinakuhja tuulekatet.

 

Sertifitseeritud maheseeme ei puutu kokku keelatud kemikaalidega kogu põllul kasvamise ajal ega ka koristamisel ja töötlemisel. Toiduks kasutatakse värskeid ja kuivatatud lehti või meeldiva lõhna ja mõru maitsega lehtede ja õite segu. Võib kasvatada peenaras, rõdul või aknalaual.

Külva seemned ette märtsis-aprillis. Õitseb juunist augustini.
Kasvukoht soe ja tuulte eest varjatud.

Tegemist on valgusidanejaga. Valgusidanejad on seemned, mis külvatakse mulla peale.

1) Niisuta külvianumasse pandud muld.

2) Sõelu mulla peale peenikest liiva ja niisuta see.

3) Seemned külva liivakihi peale.

4) Niisuta ja aseta peale toidukile (või kasuta minikasvuhoonet).

5) Külvid pane sooja ja valgesse kohta, näiteks lõunapoolsele aknalauale, aga ole ettevaatlik, liigne päike võib külvid kuivatada, see just ongi valgusidanejate puhul suurimaks ohuks.Pakis 325 seemet

Klientide tagasiside: