Pakis - Püha basiilik ehk tulsi, tavaseeme, pärandsort

Tulsi Püha basiilik ehk tulsi, tavaseeme, pärandsort

Ocimum tenuiflorum

Toode on laos

Hind: 2.15 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Püha basiilik on basiiliku perekonda kuuluv huulõieline taimeliik. Liik on pärismaine Indias. Puhtimata seemned. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.Pärandsort.

Teda kasvatatakse laialdaselt Kagu-Aasia troopilistel aladel. Taime on kasutatud ajurveedas aastatuhandeid. Liik on Indias rahva seas hästi tuntud. Püha basiiliku toimet peetakse sarnaseks vürtsbasiiliku ürdi toimele.

Tegemist on valgusidanejaga. Valgusidanejad on seemned, mis külvatakse mulla peale.

1) Niisuta külvianumasse pandud muld.

2) Sõelu mulla peale peenikest liiva ja niisuta see.

3) Seemned külva liivakihi peale.

4) Niisuta ja aseta peale toidukile (või kasuta minikasvuhoonet).

5) Külvid pane sooja ja valgesse kohta, näiteks lõunapoolsele aknalauale, aga ole ettevaatlik, liigne päike võib külvid kuivatada, see just ongi valgusidanejate puhul suurimaks ohuks.

Basiiliku kasvatamine on üsna lihtne ja see on võimalik nii siseruumides kui ka õues. Järgnevalt on põhijuhised, kuidas kasvatada basiilikut:

1. Vali Õige Basiiliku Sort:

  • On erinevaid basiilikusorte, millest valik sõltub sinu maitse-eelistustest. Näiteks on olemas magus basiilik, Genovese basiilik, Tai basiilik ja kaneelbasiilik.

2. Alusta Seemnetest:

  • Alusta basiiliku kasvatamist seemnetest siseruumides 6–8 nädalat enne viimast oodatavat külmakraadi sinu piirkonnas. Kasuta seemneid istutamiseks spetsiaalset seemnesegu ja külvamise sügavus võiks olla umbes 1/4 tolli.

3. Mullasegu ja Anum:

  • Basiilik armastab hästi kuivendatud mulda, mille pH on kergelt happeline kuni neutraalne (umbes 6,0 kuni 7,0). Kui kasvatad basiilikut potis, kasuta kvaliteetset potimulda.

4. Asukoht:

  • Basiilik vajab päikest. Istuta see kohtadesse, kus see saab päeva jooksul vähemalt 6–8 tundi otsest päikesevalgust. Kui kasvatad basiilikut siseruumides, aseta potid päikesepaistelisse aknalauale.

5. Kastmine:

  • Hoolitse selle eest, et muld oleks pidevalt niiske, kuid mitte läbimärjaks kastetud. Kasta basiilikut siis, kui mulla pealmine kiht tundub kuiv. Ära lase mullal täielikult kuivada.

6. Temperatuur:

  • Basiilik eelistab sooja. See on tundlik külmumise suhtes, seega istuta õue alles pärast viimast kevadist külma. Ideaalne temperatuur basiiliku jaoks on umbes 21–32 °C.

7. Väetamine:

  • Kasuta tasakaalustatud vees lahustuvat väetist 2–4 nädala tagant või vastavalt pakendil olevatele juhistele. Väldi liigset väetamist, kuna see võib põhjustada lehtede liigset kasvu koos maitse vähenemisega.

8. Kärpimine:

  • Pigista või kärbi basiilikut regulaarselt, et soodustada põõsastumat kasvu. Pigista pealsed lehed, kui taim on umbes 15 cm kõrgune. See soodustab külgmiste okste kasvu ja takistab taime liiga sirgu kasvamist.

9. Koristamine:

  • Korja basiilikulehti, kui taim on piisavalt suur. Pigista lehed pealt alates või kasuta kääre. Regulaarne koristamine soodustab uut kasvu.

10. Kahjurid ja Haigused:

  • Jälgi kahjureid, nagu lehetäid ja ämbliklestad. Nende vastu saab kasutada neemõli või insektitsiidset seepi. Basiilik on üldiselt vastupidav enamikele haigustele.


Pakis 60 seemet

Klientide tagasiside: