Pakis - Aed haraputk, maheseeme, pärandsort

Maitsetaimede kuningas! Aed haraputk, maheseeme, pärandsort

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Aed-harakputk pärineb Vahemeremaadelt. Looduslikult levinud Venemaa keskvööndis ja Lääne- Euroopas. Biodünaamilised Demeter seemned.

Lähis-Idast, Venemaalt ja Kaukaasiast pärit aed-haraputk on levinud kogu maailmas, sealhulgas Põhja-Ameerika piirkondades. Tavaliselt kasvatatakse seda üheaastase taimena, kuid pehmemas kliimas võib see käituda kaheaastasena. Selle lehti ja õisi, mis on õrna peterselli ja lagritsa noodiga, kasutatakse tavaliselt linnuliha, mereandide ja köögiviljaroogade maitsestamiseks. Kasuta ka omlettides, suppides, salatites. Paljundamiseks külvake seemned varakevadel otse maha või pottidesse, kuna need vajavad idanemiseks valgust ja neid ei ole lihtne ümber istutada. Õitseb niiskes, hästi kuivendatud pinnases osalise või täieliku päikese käes, mistõttu sobib see konteineris kasvbatamiseks. Selle lehestik on tõeliselt kaunis ja sobib lisandiks igasse aiakeskkonda.

Toidutare.ee kirjutab aed-haraputke kohta nii:

Maitseainena kasutatakse värskeid lehti salatite-, suppide, liha ja köögiviljatoidude valmistamisel, sageli ka maitseäädikates ning võileiva kattena. Lehed on tarvitamiskõlblikud lühikest aega, kuna pärast õievarte tekkimist muutuvad lehed tuimaks ja maitsetuks. 


Aed-harakputk on populaarne Kesk- ja Lääne-Euroopas, kus seda mõnikord kutsutakse prantsuse peterselliks sarnaste siledate lehtede tõttu.


Aroomi säilitamiseks lisatakse aed-harakputk alles toiduvalmistamise lõppjärgus. Aed-harakputk on üks viiest prantsuse maitseainesegu 'fines herbes' koostisosast (koos estragoni, tüümiani, peterselli ja murulauguga)..

Harakputke võite kasutada köögivilja- ja hakkliharoogades, salatites, kalaroogades, samuti suppide peale riputatult ning maitsestatud võisegudes. Olge doseerimisel pigem kitsi kui liiga helde käega, et harakputk ei hakkaks liialt domineerima.


Rahvameditsiinis on kasutanud seda kergelt aniisimaitselist ürti kasutanud tõmmise või tee kujul seedimise edendamiseks ja kõhukinnisuse leevendamiseks. Auruvanni lisandina või tõmmisena aitab irrutada hingamisteedest sitket lima.

Demeter biodünaamilise sertifikaasdiga. Demeter on kvaliteedimärk toodetele, mis on kasvatatud biodünaamiliselt ja mis kasutavad nii Demeteri toodangut kui ka heakskiidetud protsesse. Demeteri standardit peetakse mahesektoris kõige järjepidevamaks ja see kehtib nii tootmise kui töötlemise kohta. See Kreeka põllumajandusjumalanna järgi nime saanud kvaliteedimärk tagab, et toit vastab kõrgeimatele kvaliteedistandarditele, hoolikalt kasvatatud, õrnalt töödeldud ja pakendatud. Demeteri sertifikaati ja Demeteri kaubamärgi kasutamise õigust omab ligi 5000 tootjat ja töötlejat 45 riigis.  ELi mahemärgis seab mahepõllumajanduslikult toodetud toidule miinimumstandardi. Demeteri filosoofia ja põllumajandusmeetodid lähevad aga sellest standardist palju kaugemale. See toob kasu nii toidu kvaliteedile kui ka keskkonnale. Näiteks keskendumine mulla kvaliteedile ja uuenemisele koos bioloogilise mitmekesisuse nõutava säilitamisega. Standardite järjepidev arendamine ja regulaarsed kontrollid annavad tulemuseks kõrgeima kvaliteediga toodangu ja tooted. Standardeid kontrollitakse regulaarselt, kuid lisaks sellele jagavad Demeteri tootjad ja töötlejad muid ühiseid ideaale. Nimelt looduse ja keskkonna austav kohtlemine, kõrgeimate kvaliteedistandardite poole püüdlemine ning suurem vastutustunne oma kogukondade ja töötajate ees. Biodünaamiline põllumajandus on viis, kuidas kasvatada inimestele parima võimaliku kvaliteediga toitu. Biodünaamilised eelised -Talu 100% muutmine biodünaamiliseks maaks -Põllumajandussüsteemi integreeritud loomad, toetades mulla taastumist -Kõiki põllumajandusloomi toidetakse 100 protsenti mahetoiduga, millest vähemalt 80 protsenti mäletsejaliste söödaratsioonist ja vähemalt 50 protsenti kõigist teistest loomadest peab olema biodünaamiliselt toodetud. -Minimaalselt 50 protsenti söödast pärineb talust endalt või lähedalasuvalt partnerilt, toetades suletud süsteemi ideaali. -Ei mingit lehmade valulikku sarvede eemaldamist, kodulindude nokamist ega sabade dokkimist. Loomi koheldakse austusega kui tundlike olenditega. -Biodünaamiliste preparaatide kasutamine ürtidest, -mineraalidest ja lehmasõnnikust mulla taastumise ja oluliste organismide kasvu stimuleerimiseks. -Demeteri põllumehed kasutavad biodünaamilist seemet, mis tagab igasuguse geneetilise muundamise -Töötlemisel on lubatud kasutada ainult piiratud arvu absoluutselt vajalikke lisandeid. Keelatud on joodimine, nitraatide ja "looduslike" maitseainete kasutamine. Lubatud on ainult maitseekstraktid. EL-i mahestandard lubab endiselt lisaaineid, mida Demeteri biodünaamilised standardid keelavad.Pakis 200 seemet

Klientide tagasiside: