Pakis - Aed haraputk, tavaseeme

Maitsetaimede kuningas! Aed haraputk, tavaseeme

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Aed-harakputk pärineb Vahemeremaadelt. Looduslikult levinud Venemaa keskvööndis ja Lääne- Euroopas. Puhtimata seeme. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.

 Maitseainena kasutatakse värskeid lehti salatite-, suppide, liha ja köögiviljatoidude valmistamisel, sageli ka maitseäädikates ning võileiva kattena. Lehed on tarvitamiskõlblikud lühikest aega, kuna pärast õievarte tekkimist muutuvad lehed tuimaks ja maitsetuks. Aed-harakputk on üheaastane taim.
Aed-harakputk on populaarne Kesk- ja Lääne-Euroopas, kus seda mõnikord kutsutakse prantsuse peterselliks sarnaste siledate lehtede tõttu.
Aroomi säilitamiseks lisatakse aed-harakputk alles toiduvalmistamise lõppjärgus. Aed-harakputk on üks viiest prantsuse maitseainesegu 'fines herbes' koostisosast (koos estragoni, tüümiani, peterselli ja murulauguga). Sageli lisatakse värsket aed-harakputke bouquet garni ja ning kuivatatud aed-harakputke herbes de Provençe koostisesse.
Harakputke võite kasutada köögivilja- ja hakkliharoogades, salatites, kalaroogades, samuti suppide peale riputatult ning maitsestatud võisegudes. Olge doseerimisel pigem kitsi kui liiga helde käega, et harakputk ei hakkaks liialt domineerima.
Rahvameditsiinis on kasutanud seda kergelt aniisimaitselist ürti kasutanud tõmmise või tee kujul seedimise edendamiseks ja kõhukinnisuse leevendamiseks. Auruvanni lisandina või tõmmisena aitab irrutada hingamisteedest sitket lima. Aliikas: ToidutarePakis 200 seemet

Klientide tagasiside: