Pakis - Basiilik CINNAMON kaneeli basiilik, maheseeme, pärandsort

Kasvata ka aknalaual Basiilik CINNAMON kaneeli basiilik, maheseeme, pärandsort

Ocimum basilicum L

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Pärandsort. Iseloomulik kaneeli maitse ja aroom. Hinnatud maitseainena. Sobib salatitesse, kastmetesse, kookidesse. Väga hea koos tomatiga. Üheaastane aromaatne maitsetaim. Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid. Pärandsort.

Ergutab seedimist ja leevendab köha.
Külva seemned märts-aprill. Õitseb juunist augustini.
Kasvukoht soe ja tuulte eest varjatud.

Tegemist on valgusidanejaga. Valgusidanejad on seemned, mis külvatakse mulla peale.

Kaneelbasiilik  basiiliku (Ocimum basilicum) sort, millel on omapärane kaneeli lõhn ja maitse. Siin on mõned olulised faktid selle basiilikusordi kohta:

  1. Aroom ja Maitse: Cinnamon basiilikul on tugev ja magus kaneeli aroom ning maitse. See muudab selle eristuvaks võrreldes tavalise basiilikuga, mis on tuntud oma aniisi- või lagritsalaadse maitse poolest.

  2. Lehed: Lehed on tavaliselt erkrohelised ja võivad olla veidi piklikumad kui mõned teised basiiliku sordid. Nad on sageli siledad ja veidi sakiliste servadega.

  3. Kasutus: Kaneelbasiilikut saab kasutada mitmesugustes kulinaarsetes rakendustes, eriti nendes, kus soovitakse kaneeliseid noote. See võib olla suurepärane lisa magustoitudele, puuviljasalatitele, küpsetistele ja isegi teatud roogadele.

  4. Kasvutingimused: Sarnaselt teiste basiilikutega eelistab kaneelbasiilik päikesepaistelist asukohta ja niisket, hästi kuivendatud mulda. See on üheaastane taim, mis tuleks kasvatada sooja kliimaga piirkondades või suvel välitingimustes.

  5. Aretus: Cinnamon Basil on kasvatatud spetsiaalselt selleks, et pakkuda erilist maitseelamust ja aroomi. Kuigi see ei pruugi olla nii levinud kui mõned teised basiiliku sordid, on see siiski saadaval mõnedes aianduskeskustes ja seemnepoodides.

1) Niisuta külvianumasse pandud muld.

2) Sõelu mulla peale peenikest liiva ja niisuta see.

3) Seemned külva liivakihi peale.

4) Niisuta ja aseta peale toidukile (või kasuta minikasvuhoonet).

5) Külvid pane sooja ja valgesse kohta, näiteks lõunapoolsele aknalauale, aga ole ettevaatlik, liigne päike võib külvid kuivatada, see just ongi valgusidanejate puhul suurimaks ohuks.

"Pärandsort" (inglise keeles "heirloom") on taime sort, mida on kasvatatud ja põlvest põlve edasi kantud perekonna või kogukonna poolt. Need võivad olla näiteks köögiviljad, puuviljad, teraviljad, ürdid või lilled. Pärandsordid on sageli hinnatud nende ajaloolise ja kultuurilise tähtsuse, erilise maitse, aroomi ja kasvutingimuste vastupidavuse tõttu. Sageli on need ka geneetiliselt mitmekesisemad kui tööstuslikult kasvatatavad sordid, mis tähendab, et neil on suurem vastupidavus haigustele ja kahjuritele. Pärandsordid on olulised ka säilitamaks kohalikku toidukultuuri ja traditsioone.

 Pakis 50 seemet

Klientide tagasiside: