Pakis - Harilik leesputk, maheseeme

Rästikute peletamiseks Harilik leesputk, maheseeme

Levisticum officinale

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Leesputke kasutatakse nii maitse- kui ravimtaimena. Tahab niiskemapoolset mulda ja väetamist. Rahva seas tuntud ka taliselleri nime all. Paljundab ennast suurte tugevate seemnetega, algsest kasvukohast kaugele ja looduslikesse kooslustesse ei levi. Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.

Õitseb juulist septembrini. Suurema lehesaagi saamiseks lõigatakse õievarred ära. Sobib hästi  koos kasvama kartuli, paprikate, ubadega. Leesputke külvamiseks on kaks viisi- kasvatatakse ette ja ja istutatakse õue kevadel või siis külvatakse seemned otse maha sügisel. 

Leesputk (Levisticum)

On üheliigiline mitmeaastaste rohttaimede perekond sarikaliste (Apiaceae) sugukonnas, mis on levinud kogu Euroopas. Harilik leesputk (L. officinale) kasvab 80-200 cm kõrguseks, ta on tugeva püstise varrega, lehed on tumerohelised, läikivad, kaheli kuni kolmelisulgjad. Õitseb juulis ja augustis liitsarikatesse koondunud väikeste kahvatukollaste õitega varre ja okste latvades. Kogu taim sisaldab orgaanilisi happeid, vaiku, mõruaineid, lehed lisaks eeterlikke õlisid ja rohkelt C-vitamiini. Kasutatakse nii ravim- kui maitsetaimena.

Eelistab sügavalt haritud toitainerohket mulda ja poolvarjulist kasvukohta. Kasvab rahuldavalt ka täisvarjus.  Paljundatakse juurestiku jaotamise teel kevadel ja seemnetega. Seemned  külvata kevadel, idanemine kestab 14-21 päeva. Kasvukohal soovitav taimede vahekaugus 60x80 cm. Eestis täiesti külmakindel. Talub hästi varju.

Allikas: www.aiasober.eePakis 60 seemet

Klientide tagasiside: