Pakis - Sidrunhein, tavaseeme

Sidrunhein, tavaseeme

Cymbopogon flexuosus

Toode on laos

Hind: 2.99 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Asendamatu maitseaine aasia toitudes. Sidrunhein on jõulise kasvuga mitmeaastane kõrreline, kes looduslikult kasvab troopilises Aasias: Indias, Malaisias, Sri-Lankal, Tais jm. Kogu taimel on tugev sidruni maitse ja lõhn. Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.

Idaneb: 21-40 päeva. Puhmik võib kasvada kuni 1,5 meetri kõrguseks. Lehed on alumises osas lihakad ja valged.

Lõunamaalt pärit sidrunhein on meil külmaõrn, aias võib teda kasvatada vaid üheaastasena. Talveks tuppa tuues saab sidrunheinast aga aastateks kauni sihvakate süstjate lehtedega potitaime, keda on tore tõsta suveks rõdule või terrassile.

Sidrunhein vajab palju soojust ja valgust ning rammusat mulda. Kasvuajal andke talle rohkelt vett ja väetage pidevalt, talvel kastke minimaalselt. Kuna see taim talub ka poolvarju, elab ta toas meie pika pimeda talve edukalt üle. Siiski leidke talle võimalikult valge kasvukoht, soovitatavalt lääne- või lõunaaknal. Kastke kord paari nädala jooksul. Taime võiks igal aastal ümber istutada. Kevadel lõigake vanad kõrred maha, et nende asemele kasvaksid uued ilusad noored võrsed. Kevadel on sobiv aeg teda paljundada, selleks jagage puhmikut. Suvel tahab sidrunhein olla jalgupidi vees, aga lauspäikest ei armasta. Allikas: http://maakodu.delfi.ee/Pakis 50 seemet

Klientide tagasiside: