Pakis - Aedsalvei, maheseeme

Aedsalvei, maheseeme

Salvia Officinalis

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Mitmeaastane maitse- ja ravimtaim. Aromaatne, ilusate siniste õitega, hallikasroheliste lehtedega. Saak valmib 75 päeva pärast idanemist.

On juba tuntud ütlemine- inimene ei sure, kui ta aias kasvab salvei! Mitmeaastane maitse-, ravim- ja ilutaim. Lehti kasutatakse nii värskelt kui kuivatatuna. Idaneb 10-21 päeva.

Külva seemned juba aprillis ette. Kui seemikud on piisavalt suured, harvenda neid ja istuta need 25cm vahedega õue. Reavahe 30 cm. Hoia pinnas niiske ja umbrohuvaba. Sügisel kata kattelooriga, nii saad saaki kauem!

Tegemist on valgusidanejaga. Valgusidanejad on seemned, mis külvatakse mulla peale.

1) Niisuta külvianumasse pandud muld.

2) Sõelu mulla peale peenikest liiva ja niisuta see.

3) Seemned külva liivakihi peale.

4) Niisuta ja aseta peale toidukile (või kasuta minikasvuhoonet).

5) Külvid pane sooja ja valgesse kohta, näiteks lõunapoolsele aknalauale, aga ole ettevaatlik- liigne päike võib külvid kuivatada, see just ongi valgusidanejate puhul suurimaks ohuks.

Vahemeremaadelt pärinev laialt tarvitatav maitsetaim. Põhja- Euroopas kasvatatakse tihti dekoratiivtaimena aedades. Õied on lillad, hästi lõhnavad ja asetsevad pikliku kobarana varre ladvas. Lehed ja varred on valkjad ja viltjad. Peamiselt kasvatatakse ravimtaimena.Lehti kasutatakse maitseainena nii värskelt kui ka kuivatault salatite, köögivilja- ja kalatoitude ning vorstide maitsestamiseks. Kuivatatud lehtedest valmistatud teed kasutatakse desinfitseeriva vahendina peamiselt suuõõne ja kurgu loputamiseks ning köhatee koostises. Lehtedest valmistatakse pulbrit, mida koos pärnapuusöe pulbriga kasutatakse hammaste puhastamise vahendina.Säilitatakse kuivatatult laialt tarvitatav maitsetaim. Salvei sobib salatite, pajaroogade, seene- ja makaronitoitude, pitsade, toorsalalatite, tomati-, herne- ja oaroogade, liha- ja kalaroogade maitsestamiseks. Salvei vähendab rasva maitset toitudes ning sobib seega eriti hästi nt rasvase sealihaga. Salvei on tugevamaitseline taim ja seetõttu tuleks teda ettevaatlikult kasutada. Põhja- Euroopas kasvatatakse tihti dekoratiivtaimena aedades. Õied on lillad, hästi lõhnavad ja asetsevad pikliku kobarana varre ladvas. Lehed ja varred on valkjad ja viltjad.Peamiselt kasvatatakse ravimtaimena.Lehti kasutatakse maitseainena nii värskelt kui ka kuivatault salatite, köögivilja- ja kalatoitude ning vorstide maitsestamiseks. Kuivatatud lehtedest valmistatud teed kasutatakse desinfitseeriva vahendina peamiselt suuõõne ja kurgu loputamiseks ning köhatee koostises. Lehtedest valmistatakse pulbrit, mida koos pärnapuusöe pulbriga kasutatakse hammaste puhastamise vahendina. (Allikas: Toidutare)Pakis 100 seemet

Klientide tagasiside: