Pakis - Aedpetersell- GIGANTE D`ITALIA, maheseeme, pärandsort

Aedpetersell- GIGANTE D`ITALIA, maheseeme, pärandsort

Petroselinum crispum

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
C- vitamiini ja rauarikas, sisaldab palju organismile kasulikke aineid. Erksad tumerohelised lehed, imeliselt hea ja tugev maitse. Sobib kasvatamiseks ka aknalaual. Pärandsort.

Kokkade seas eriti populaarne sort. Erksad tumerohelised lehed, imeliselt hea ja tugev maitse.Aknalaual kasvatades annab aastaringselt saaki. 

Üheaastane taim.

Idanemine võtab aega 18-24 päeva. Saak valmib 70 päeva pärast idanemist. Külva seemned kevadel (kui öökülma oht on möödas) 3 mm sügavusele otse peenrasse. Kata õrna mullakihiga. Kui  taimed on juba 5 cm kõrgusd harvenda 15 cm vahedega. Idanemise kiirendamiseks võid seemneid enne mulda panekut soojas vees leotada. 

Petersell armastab päikeselist kasvukohta ning niisket pinnast. Saaki saab tavaliselt kuni talveni. 

Petersell sisaldab väga palju organismile kasulikke aineid. Lehed ja seemned sisaldavad eeterlikke õlisid (vastavalt 1-6%), millest peamine on apiool, rasvu (22%), flavonoide ja glükosiide. Lehed on rikkad raua ja C-vitamiini poolest (190-400mg%); sisaldavad ka karotiini ja B-rühma vitamiine. Juur sisaldab valku; B1-, B2-, C, PP-vitamiine; oblikhapet, foolhapet, karotiiini, süsivesikuid (3,4%), eeterlikke õlisid (0,1%), mineraalainetest kaaliumi, naatriumi, kaltsiumi, fosforit. Väidetakse, et täiskasvanud inimese päevase karotiinivajaduse saaks katta 25g ja C-vitamiini tarbe 50g petersellilehtedega. Loomulikult peaks lehti tarvitama värskena (lisada toitudele pärast keetmist). (Allikas: Terviseleht)Pakis 200 seemet

Klientide tagasiside: