Pakis - Majoraan , maheseeme

Majoraan , maheseeme

Origanum marjorana

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Sametiselt hallikasrohelised lehed on ovaalsed ja vürtsika aroomiga. Kasutatakse liha, juustude suppide, kastmete ja salatite maitsestamiseks. "Pärandsort" (inglise keeles "heirloom") on taime sort, mida on kasvatatud ja põlvest põlve edasi kantud perekonna või kogukonna poolt. Need võivad olla näiteks köögiviljad, puuviljad, teraviljad, ürdid või lilled. Pärandsordid on sageli hinnatud nende ajaloolise ja kultuurilise tähtsuse, erilise maitse, aroomi ja kasvutingimuste vastupidavuse tõttu. Sageli on need ka geneetiliselt mitmekesisemad kui tööstuslikult kasvatatavad sordid, mis tähendab, et neil on suurem vastupidavus haigustele ja kahjuritele. Pärandsordid on olulised ka säilitamaks kohalikku toidukultuuri ja traditsioone."Pärandsort" (inglise keeles "heirloom") on taime sort, mida on kasvatatud ja põlvest põlve edasi kantud perekonna või kogukonna poolt. Need võivad olla näiteks köögiviljad, puuviljad, teraviljad, ürdid või lilled. Pärandsordid on sageli hinnatud nende ajaloolise ja kultuurilise tähtsuse, erilise maitse, aroomi ja kasvutingimuste vastupidavuse tõttu. Sageli on need ka geneetiliselt mitmekesisemad kui tööstuslikult kasvatatavad sordid, mis tähendab, et neil on suurem vastupidavus haigustele ja kahjuritele. Pärandsordid on olulised ka säilitamaks kohalikku toidukultuuri ja traditsioone.

Majoraan on mitmeaastane taim.  Idaneb 7-14 päeva. Saaki annab 70 päva pärast idanemist. Armastab päikeselist kasvukohta. Talveks saad taime aiast tuppa tuua ning seda aastaringselt toitude maitsestamiseks kasutada. 

Tegemist on valgusidanejaga. Valgusidanejad on seemned, mis külvatakse mulla peale.

1) Niisuta külvianumasse pandud muld.

2) Sõelu mulla peale peenikest liiva ja niisuta see.

3) Seemned külva liivakihi peale.

4) Niisuta ja aseta peale toidukile (või kasuta minikasvuhoonet).

5) Külvid pane sooja ja valgesse kohta, näiteks lõunapoolsele aknalauale, aga ole ettevaatlik, liigne päike võib külvid kuivatada, see just ongi valgusidanejate puhul suurimaks ohuks.

 

Majoraani on hinnatud nii maitseandjana kui ka ravimtaimena eeskätt tänu rikkalikule eeterlike õlide ja muude väärtuslike bioühendite sisaldusele ning nende suurepärasele, üksteist toetavale kombinatsioonile. Samas oleneb nimetatud ühendite kogus ja olemasolu otseselt kliimast, kasvupinnasest ja isegi konkreetsest sordist. Lisaks õlidele leidub taimelehtedes ka parkaineid, kaltsiumi, rauda, magneesiumi, fosforit ning vitamiine C ja B3

Majoraan kasvab kõige paremini kergetel huumusrikastel muldadel. Soojalembesena on majoraan varasel areguetapil väga külmakartlik, mistõttu meie kliimavööndis tuleb taimed toas või kasvuhoones ette kasvatada. Seemned tuleks külvata juba märtsi lõpul või aprilli alguses, arvestades sealjuures suhteliselt aeglast idanevust. Tõusmed ilmuvad kolme nädalaga, taimed võib välja istutada alles pärast öökülmade lõppemist. Asjatundjad soovitavad taimed nii pikeerida kui ka välja istutada kahekaupa, jättes igale paarile umbes 15 cm vahema. (Allikas: Ideesahver)Pakis 200 seemet

Klientide tagasiside: