Pakis - Basiilik DARK OPAL, maheseeme, pärandsort

Basiilik DARK OPAL, maheseeme, pärandsort

Ocimum basilicum

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Sobib värskelt kasutamiseks või kuivatamiseks. See sort toodab keskmise suurusega tumelillasid lehti ja kasvab hästi soojas ja tuulte eest varjatud kohas.Pärandsort.

Tegu on üheaastase ürdiga, millel on meeldiv ja tugev lõhn. See sort on sügavlilla värvusega ja keskmise suurusega lehtedega ning eelistab varjutatud kasvukohta. Korja lehed otse kasutamiseks või kuivatamiseks. Lõigates veendu alati, et lõikad üle esimese lehe, et taim saaks uuesti kasvama hakata. Kui varred muutuvad kõvaks, kasuta ainult lehti.

Basiiliku kasvatamine on üsna lihtne ja see on võimalik nii siseruumides kui ka õues. 

1. Vali Õige Basiiliku Sort:

  • On erinevaid basiilikusorte, millest valik sõltub sinu maitse-eelistustest. Näiteks on olemas magus basiilik, Genovese basiilik, Tai basiilik ja kaneelbasiilik.

2. Alusta Seemnetest:

  • Alusta basiiliku kasvatamist seemnetest siseruumides 6–8 nädalat enne viimast oodatavat külmakraadi sinu piirkonnas. Kasuta seemneid istutamiseks spetsiaalset seemnesegu ja külvamise sügavus võiks olla umbes 1/4 tolli.

3. Mullasegu ja Anum:

  • Basiilik armastab hästi kuivendatud mulda, mille pH on kergelt happeline kuni neutraalne (umbes 6,0 kuni 7,0). Kui kasvatad basiilikut potis, kasuta kvaliteetset potimulda.

4. Asukoht:

  • Basiilik vajab päikest. Istuta see kohtadesse, kus see saab päeva jooksul vähemalt 6–8 tundi otsest päikesevalgust. Kui kasvatad basiilikut siseruumides, aseta potid päikesepaistelisse aknalauale.

5. Kastmine:

  • Hoolitse selle eest, et muld oleks pidevalt niiske, kuid mitte läbimärjaks kastetud. Kasta basiilikut siis, kui mulla pealmine kiht tundub kuiv. Ära lase mullal täielikult kuivada.

6. Temperatuur:

  • Basiilik eelistab sooja. See on tundlik külmumise suhtes, seega istuta õue alles pärast viimast kevadist külma. Ideaalne temperatuur basiiliku jaoks on umbes 21–32 °C.

7. Väetamine:

  • Kasuta tasakaalustatud vees lahustuvat väetist 2–4 nädala tagant või vastavalt pakendil olevatele juhistele. Väldi liigset väetamist, kuna see võib põhjustada lehtede liigset kasvu koos maitse vähenemisega.

8. Kärpimine:

  • Pigista või kärbi basiilikut regulaarselt, et soodustada põõsastumat kasvu. Pigista pealsed lehed, kui taim on umbes 15 cm kõrgune. See soodustab külgmiste okste kasvu ja takistab taime liiga sirgu kasvamist.

9. Koristamine:

  • Korja basiilikulehti, kui taim on piisavalt suur. Pigista lehed pealt alates või kasuta kääre. Regulaarne koristamine soodustab uut kasvu.

10. Kahjurid ja Haigused:

  • Jälgi kahjureid, nagu lehetäid ja ämbliklestad. Nende vastu saab kasutada neemõli või insektitsiidset seepi. Basiilik on üldiselt vastupidav enamikele haigustele.


Pakis 300 seemet

Klientide tagasiside: