Pakis - Nuikapsas BALLOT F1, tavaseeme

Eriline sort! Nuikapsas BALLOT F1, tavaseeme

Brassica oleracea var. gongylodes­

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Kohl Rabi Ballot F1 näeb välja nagu kosmoseelukas. See on väga ebatavaline välimusega pikkade kõõlustega purpurpunane köögivilja ja tegelikult pigem tursunud vars kui juur. Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.

Kuigi tegemist on ühega paljudest kapsaliikidest, ei meenuta nuikapsas välimuselt kuidagi harjumuspärast kapsapead. Oma lühikese, ümara ja paksenenud varre nn varsvilja tõttu sarnaneb ta väljanägemiselt pigem kaalika või naeriga.

F1 seeme tähendab, et tegu on kahe sordi ristamisel saadud järglaste esimese põlvkonnaga. Hübriidsort ehk F1 on saagikam, aga kasvutingimuste suhtes nõudlikum- vajab korrapärast väetamist ja kastmist.

Nuikapsas on köögiviljakultuur, mis on võrdlemisi külmakindel ja lühikese kasvueaga (seemnest saagini kulub umbes 2,5 kuud). Seetõttu on tema kasvatamine lihtne. Tarbimisaja pikendamiseks (varsvili ei säili pikalt) võib teda külvata vegetatsiooniperioodil mitu korda, viimane külv võiks jääda juuni lõppu või juuli algusesse.
 

Nuikapsast võib külvata otse kasvukohale või kasvatada ette istikud sarnaselt peakapsaga. Avamaale istutamiseks peaks taimel olema 3-4 pärislehte. Taimed istutatakse ritta 20-25cm vahedega. Varsviljad on tarbimiskõlbulikud kui nende läbimõõt on umbes 15cm.

Mullaviljakuse suhtes ei ole nuikapsas väga nõudlik, kuid paremini edeneb ta huumusrikastel liivsavimuldadel. Et nuikapsas kasvaks mahlane ja õrn, vajab ta kasvamiseks rohkesti vett. Veepuudusel muutub nuikapsas puiseks ja maitsetuks, ebaregulaarsel kastmisel kasvavad viljad lõhki.

Mahe ja mahlane nuikapsas on suurepärane komponent erinevate toorsalatite valmistamisel. Ka on ta hea lisand erinevates paja- ja ahjuroogades, sobib küpsetamiseks paneeritult ja grillimiseks.

Kuna nuikapsa kalorsus pole kõrge (100g/33 kcal) sobib ta hästi erinevatesse dieettoitudesse. Lisaks madalale kalorsusele sisaldab varsvili rohkesti C-vitamiini (100g/63mg) ja mineraalaineid. Allikas: MaakoduPakis 25 seemet

Klientide tagasiside: