tellides SmartPost-iga.
Brassica rapa subsp. pekinensis Pekingi lehtnaeris ehk Hiina kapsas SCARVITA F1, tavaseeme
Nõutud sort!
Hetkel läbimüüdud Lihtne kasvatada, krõmpsuvate rootsudega, maitsvad lehed. Imehea aurutatult, toorelt, salatites jne. Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.
Pekingi kapsas kui toidutaim oli tuntud juba 5.sajandil Hiinas, kus ta oli hinnatud pehme maitse, kiire kasvu ning valmistamisviisi poolest. Aasia köögis on ta koos teiste kapsa- ja lehtnaerivariatsioonidega väga laialt levinud.
F1 seeme tähendab, et tegu on kahe sordi ristamisel saadud järglaste esimese põlvkonnaga. Hübriidsort ehk F1 on saagikam, aga kasvutingimuste suhtes nõudlikum- vajab korrapärast väetamist ja kastmist.
Olulisi kasvatusnippe
Pekingi kapsa ehk lehtnaeri kasvatamisel on kaks väga tähtsat aspekti: päeva pikkus ja soojus. Kuna tegemist on pikapäevataimega, tähendab see, et pika valguspäeva puhul hakkab ta kasvatama õisi, mitte ei moodusta käharat pead, nii nagu enamasti oodatakse.
Seetõttu õnnestub teda kasvatada paremini lühema päeva tingimustes – kevadel või sügisel. Kuna aga samas on ta ka soojanõudlik taim, kes ei talu eriti öökülmi (lühiajaliselt –5 °C), siis ei ole teda avamaal peenras otstarbekas kasvatada, sest kevadel ja sügisel on meil tavaliselt jahedad ilmad. Suvine pikk päev, sageli ka kuivus ja kuumus sunnivad taime kiiremini õitsema. Nii jääbki üle kasvuhoone, kuhu tasub valida sobivad sordid.
Istikud võib kasvatada enne kasvuhoonesse istutamist ette (taim ei armasta ümberistutamist) või külvata kasvukohale, ent alati tuleb jälgida, et neil oleks piisavalt soojust ja niiskust. Sobivaim temperatuur pekingi lehtnaeri kasvatamiseks on 10–25 °C.
Avamaale võib teda külvata juuli teisel poolel ning sobivate tingimuste juures ka saaki saada. Jahedamate ööde puhul tuleb appi võtta katteloor. Kuigi mullaniiskus peaks olema ühtlaselt ja piisavalt rikkalik, ei armasta taim suurt õhuniiskust, sest õrnu lehti võib pikemal sajuperioodil kergesti tabada mädanik. Piisav taimede vahekaugus (u 30 cm) soodustab õhu liikumist ja aitab vähendada haiguste levikut.
Positiivne on lehtnaeri juures see, et ta kasvab heades oludes väga kiiresti (olenevalt sordist 50–70 päeva) ning ei ole väga nõudlik valguse suhtes. Jahedamas kliimas eelistab siiski päikeselist kasvukohta.
Teda saab kasvatada ka taimekasti köögiviljana, kuid väiksema mullakoguse kiirema kuivamise korral ei tohi taim kuivuse käes kannatada.
Allikas: Rohenäpu kokaraamat
Pakis 20 seemet