Pakis - Kähar lehtkapsas- KALE- SCARLET , tavaseeme, pärandsort

Pärandsort Kähar lehtkapsas- KALE- SCARLET , tavaseeme, pärandsort

Brassica oleracea

Toode on laos

Hind: 2.15 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Kaunis violetne lehtlapsa pärandsort krussis lehtedega. Lehed muutuvad peale esimest öökülma sinakas violetseks. Külva otse maha aprillis. Talub hästi talvekülma ja saaki saad korjata terve talve läbi. Pärandsort.

Lehtkapsas on äärmiselt toitainerikas roheline lehtköögivili, mis sisaldab mitmeid olulisi vitamiine ja mineraalaineid. Mõned olulised vitamiinid, mis lehtkapsas leiduvad, on:

  1. C-vitamiin (askorbiinhape): Lehtkapsas on rikkalik C-vitamiini allikas, mis on oluline antioksüdant. C-vitamiin aitab tugevdada immuunsüsteemi, soodustab kollageeni moodustumist ja parandab raua imendumist.

  2. A-vitamiin (beetakaroteen): Lehtkapsas sisaldab suures koguses beetakaroteeni, mis on A-vitamiini eelühend. A-vitamiin on oluline nägemise, naha tervise ja immuunsüsteemi jaoks.

  3. K-vitamiin: Lehtkapsas on suurepärane K-vitamiini allikas, mis on oluline vere hüübimiseks ja luude terviseks.

  4. B-vitamiinid: Lehtkapsas sisaldab mitmeid B-vitamiine, sealhulgas B1-vitamiini (tiamiin), B2-vitamiini (riboflaviin), B3-vitamiini (niatsiin), B5-vitamiini (pantoteenhape), B6-vitamiini (püridoksiin) ja B9-vitamiini (foolhape). Need vitamiinid mängivad olulist rolli energia tootmisel ja närvisüsteemi toimimisel.

  5. E-vitamiin: Kuigi lehtkapsas ei pruugi olla kõige rikkam E-vitamiini allikas, sisaldab see siiski seda antioksüdanti, mis on oluline rakkude kaitseks oksüdatiivse stressi eest.

  6. Foolhape (B9-vitamiin): Lehtkapsas on rikas foolhappe allikas, mis on oluline rakkude jagunemiseks ja DNA sünteesiks.

Lehtkapsas pärineb Toscanast. Jõulised taimed annava  rikkaliku saagi. Lehtkapsa lehed on mahlakad ja maitsvad. Lehtedes rikkalikult B-, C-vitamiini ja rauda. Korjatakse noori lehti välimisest leheringist.. Madalate temperatuuride toimel muutuvad lehed magusamaks ja käharduvad rohkem. Talub kuni -15*C, võib korjata lume alt. Kõrge toiteväärtusega. Salatisse, garneeringuks, töötlemiseks.

Tegemist on populaarse Itaalia köögiviljaga.

Külva otse kasvukohale kas varakevadel või sügisel kui soovid saada ületalve saaki. Külva seemned 6 mm sügavusele 45 cm reavahedega. 

Lehtkapsas eelistab päikeselist kohta ja ühtlase niiskusega pinnast, mille pH of 6.0-7.0.

Kui istutad lehtkapsa ja naistenõgese kõrvuti, siis ei käi kahjurid lehtkapsast nii palju söömas.Pakis 50 seemet

Klientide tagasiside: