Pakis - Siiruviiruline peet - CHIOGGIA, maheseeme, pärandsort

Populaarne sort! Siiruviiruline peet - CHIOGGIA, maheseeme, pärandsort

Beta vulgaris

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Dekoratiivse välimusega peet, mis on seest siiruviiruline! Varajane itaalia sort. Kasuta värskelt ja keedetuna. Heirloom ehk pärandsort.

Siiruviiruline pallikese kujuga peet on väga dekoratiivne vili - tumepunane valgete rõngastega! Väga varajane Itaalia sort. Kasutada värskelt, keedetuna, praetult, konserveeritult. Säilib lühikest aega. Noored lehed sobivad salatitesse.

Kasvab enamikes pinnastes. Külvatakse aprillist juulini. Saaki saab peale idanemist 8-10 nädala pärast.

Kui maapind on juba soe, külva seeme, saaki saab juba varasuvel. Külva seeme 1 cm sügavusele, 30 cm reavahedega. Seemikud harvenda 8 cm vahedega.

Leota seemet tund enne külvamist soojas vees , nii idaneb see kiiremini.

Palju vett ja päikest

Kasvuajal on peedile optimaalne temperatuur 15–25°. Jahedal ja kuival suvel võivad taimed ennak-
õiduda, s.t õisikuvars kasvab juba esimesel suvel. Selliselt taimelt kõlblikku juurvilja ei saa.

Peedile sobib huumusrikas, kiiresti soojenev keskmise raskusega neutraalne muld. Happelist ja kõrge põhjaveega liigniisket pinnast ta ei talu.

Ettevaatlik olge lämmastikväetisega. Liigne väetamine halvendab maitset ning soodustab nitraatide kuhjumist.

Kuna söögipeedile tavaliselt sõnnikut ei anta, sobivad talle eelviljadeks kartul, peakapsas, kurk või mõni teine sõnnikut saanud kultuur. Peeti ei maksa kasvatada mõne peediteisendi või spinati järel.

Kasvuajal vajab peet palju valgust ja niiskust. Veevajadus on eriti suur seemnete idanemise ajal ning juulis-augustis, kui moodustub juurvili. Pikaviljalised sordid on põuakindlamad. Ka lehtpeet vajab kasvuajal palju vett, siis on lehed mahlakamad.

Soojalembene peeditaim kasvab algul aeglaselt, seetõttu jälgige, et umbrohi tast üle ei kasvaks ja valgust ei varjaks. Vähese valguse korral kasvatab söögipeet vaid lehti ning juurvili jääb kiduraks.

Kasvuaegne hooldus seisneb umbrohu hävitamises ning mulla kobestamises.

Juurviljad, eriti just pikliku kujuga sortidel, kipuvad maast välja kerkima. Kõblates võiks taimi ka kergelt mullata, sest mulla sees kasvanud peedid on mahedama maitse, õrnema sisu ning õhema koorega. (Allikas:maakodu.delfi.ee)Pakis 100 seemet

Klientide tagasiside: