Pakis - Tomat QUADRO, maheseeme, pärandsort

Tomat QUADRO, maheseeme, pärandsort

Solanum lycopersicum

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Quadro sort on aretatud Saksamaal ning see on kasvatamiseks avamaal või kasvuhoones. Kõrge saagikus hooaja lõpus. Resistentne lehemädaniku suhtes. Demeter biodünaamilised seemned.

Quadro sort on aretatud Saksamaal ning see on kasvatamiseks avamaal või kasvuhoones. Kõrge saagikus hooaja lõpus. Plokkjas, peaaegu kuubikukujuline, ilmselt sellepärast, et see kannab nime Quadro. Tugevalt kasvav kõrge saagikusega tomat, mis sobib nii toas kui ka avamaal kasvatamiseks. Ovaalsed viljad on hästi turustatavad ja sobivad eriti hästi töötlemiseks. Harrastusaednike lemmik!

Demeter biodünaamilise sertifikaasdiga. Demeter on kvaliteedimärk toodetele, mis on kasvatatud biodünaamiliselt ja mis kasutavad nii Demeteri toodangut kui ka heakskiidetud protsesse. Demeteri standardit peetakse mahesektoris kõige järjepidevamaks ja see kehtib nii tootmise kui töötlemise kohta. See Kreeka põllumajandusjumalanna järgi nime saanud kvaliteedimärk tagab, et toit vastab kõrgeimatele kvaliteedistandarditele, hoolikalt kasvatatud, õrnalt töödeldud ja pakendatud. Demeteri sertifikaati ja Demeteri kaubamärgi kasutamise õigust omab ligi 5000 tootjat ja töötlejat 45 riigis.  ELi mahemärgis seab mahepõllumajanduslikult toodetud toidule miinimumstandardi. Demeteri filosoofia ja põllumajandusmeetodid lähevad aga sellest standardist palju kaugemale. See toob kasu nii toidu kvaliteedile kui ka keskkonnale. Näiteks keskendumine mulla kvaliteedile ja uuenemisele koos bioloogilise mitmekesisuse nõutava säilitamisega. Standardite järjepidev arendamine ja regulaarsed kontrollid annavad tulemuseks kõrgeima kvaliteediga toodangu ja tooted. Standardeid kontrollitakse regulaarselt, kuid lisaks sellele jagavad Demeteri tootjad ja töötlejad muid ühiseid ideaale. Nimelt looduse ja keskkonna austav kohtlemine, kõrgeimate kvaliteedistandardite poole püüdlemine ning suurem vastutustunne oma kogukondade ja töötajate ees. Biodünaamiline põllumajandus on viis, kuidas kasvatada inimestele parima võimaliku kvaliteediga toitu.

Biodünaamilised eelised

 -Talu 100% muutmine biodünaamiliseks maaks

 -Põllumajandussüsteemi integreeritud loomad, toetades mulla taastumist

 -Kõiki põllumajandusloomi toidetakse 100 protsenti mahetoiduga, millest vähemalt 80 protsenti mäletsejaliste söödaratsioonist ja vähemalt 50 protsenti kõigist teistest loomadest peab olema biodünaamiliselt toodetud.

 -Minimaalselt 50 protsenti söödast pärineb talust endalt või lähedalasuvalt partnerilt, toetades suletud süsteemi ideaali.

 -Ei mingit lehmade valulikku sarvede eemaldamist, kodulindude nokamist ega sabade dokkimist. Loomi koheldakse austusega kui tundlike olenditega.

–Biodünaamiliste preparaatide kasutamine ürtidest, -mineraalidest ja lehmasõnnikust mulla taastumise ja oluliste organismide kasvu stimuleerimiseks.

-Demeteri põllumehed kasutavad biodünaamilist seemet, mis tagab igasuguse geneetilise muundamise

-Töötlemisel on lubatud kasutada ainult piiratud arvu absoluutselt vajalikke lisandeid. Keelatud on joodimine, nitraatide ja "looduslike" maitseainete kasutamine. Lubatud on ainult maitseekstraktid. EL-i mahestandard lubab endiselt lisaaineid, mida Demeteri biodünaamilised standardid keelavad.

Keskmine suurusega, produktiivne ja maitsvat sorti Roma-tüüpi tomat,’ Quadro’ aretati Saksamaal, sooviti, et seda saaks kasvatada nii õues kui ka kasvuhoones.Hooaja lõpuni sasgikas! Vili on mahlasem kui mõned teised roma-sordid, säilitades samal ajal lihaka viljaliha. Sobivad hästi salsade, tomatikastmete ja pastade jaoks. Sobib nii õue- kui ka sisekasvatuseks.

 

  • Määramata kasvukujuga 120-150 cm
  • 60-100 g Roma-kujulised punased viljad
  • Kõrge saagikus
  • Hilise lehemädaniku vastu resistantne
  • Aretatud Harumut Spieli poolt bioloogilise köögiviljaaretuse algatusena, on Quadro't testitud mõne kasvataja juures koos 10 muu roma-tomatiga . Muljet avaldas nende taimede  saagikus, vastupidavus hooaja lõpuni ja täiuslik maitse.
  • Tomat on ümar, veidi ümaram kui populaarne ‘San Marzano’, ja veidi mahlasem.  Üldine saagikus ja haiguskindlus olid paremad kui ühelgi teisel roma-tomatil, mida testiti.


Pakis 5 seemet

Klientide tagasiside: