Pakis - Spinat GIGANTE D`INVERNO, maheseeme, pärandsort

Varjane sort Spinat GIGANTE D`INVERNO, maheseeme, pärandsort

Spinacia oleracea

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
See sort talub hästi külma. Suured sügavrohelised lehed. Spinat Gigante D`Inverno on klassikaline talvel kasvatatav spinati sort. Saaki annab kesk-talveni. Valmib peale idanemist 45-60 päevaga.

Elavad üle esimesed öökülmad ka katmata. Kui paned peale katteloori, saad saaki kesktalveni. 

Külva seeme 1.2 cm sügavusele. Reavahe 30 cm. 30 cm kohta külva 12-18 seemet. Armastab päikesepaistelist kasvukohta. Isaneb paremini jahedas mullas. 

Spinat kuulub maltsaliste sugukonda. Ta on üheaastane taim. Spinat sisaldab C-, B-, B2-, PP-, E-, ja K-vitamiini. Samuti rauda, kaaliumi ja joodi.

Spinatitaimed kasvavad hästi raskematel, neutraalsetel muldadel. Vältida spinati kasvatamist orgaanilist väetist saanud taimede järel, see mõjub spinati maitseomadustele halvasti.

Seemneid on soovitav külvata eri aegadel, nii on võimalik kasutada spinatilehti pikema aja jooksul. Külviaeg avamaale aprilli lõpp kuni mai lõpp. Kasvuhoonesse jaanuar-veebruar. Sügiseseks saagiks külva uuesti juuli lõpust. Spinatiseemned on soovitatav külvata kohe õigete vahedega, siis ei ole vaja neid harvendada. Kuiva ilmaga kasta. Väetisega ole ettevaatlik, liigne lämmastikväetise kasutamine võib spinatilehtedes nitraatide sisaldust oluliselt suurendada.

Spinati kasvatamine on suhteliselt lihtne ja seda saab teha nii avamaal kui ka kasvuhoones. Allpool on mõned olulised sammud spinati kasvatamiseks:

  1. Valige sobiv koht: Spinat eelistab kasvamiseks niisket ja viljakat mulda ning osalist varju. Valige koht, kus pinnas on kerge ja hästi kuivendatud. Samuti veenduge, et valitud koht saaks vähemalt 4-6 tundi päikesepaistet päevas.

  2. Valmistage muld ette: Kui teie valitud koht on rohtu täis, eemaldage see ja kaevake muld üles. Lisage orgaanilist materjali, nagu sõnnikut, komposti või mädanenud lehti, et rikastada mulda toitainetega.

  3. Istutage seemned: Spinatiseemned tuleks istutada kevadel või sügisel, olenevalt piirkonnast. Tehke istutusaugud umbes 1,5-2 cm sügavusele ja asetage sinna seemned, jättes vahed umbes 15-20 cm. Kui istutate mitu rida, jätke ridade vahele umbes 30-40 cm, et spinatil oleks piisavalt ruumi kasvada.

  4. Kastke regulaarselt: Spinat vajab regulaarset kastmist, eriti kuuma ilmaga. Veenduge, et muld oleks niiske, kuid mitte liiga märg. Kasta taimi hommikul või õhtul, et vältida päikesepõletust.

  5. Hoolitsege taimede eest: Kui spinat hakkab kasvama, veenduge, et see saaks piisavalt toitaineid ja valgust. Kui taimed hakkavad kasvama liiga tihedalt, harvendage neid, jättes taimede vahele 7-10 cm.

  6. Naudi saaki: Spinat on valmis korjamiseks umbes 40-50 päeva pärast seemnete istutamist. Korjake noori lehti ja varsi, jättes mõned lehed taimele kasvama. Korjake sageli, et tagada uue saagi kasvamine.Pakis 200 seemet

Klientide tagasiside: