Pakis - Mägiarnika, maheseeme

Mägiarnika, maheseeme

Arnica montana

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Tuntud ravimtaim. Mägiarnika kiirendab haavakeste ja kriimustuste paranemist, leevendab äralöödud kohtade valu, leevendab turseid.Demetyer biodünaamilised seemned.

Valgusidaneja

Õitseb teisel aastal

Meeldib mesilastele

Sertifitseeritud maheseeme ei puutu kokku keelatud kemikaalidega kogu põllul kasvamise ajal ega ka koristamisel ja töötlemisel.


Leidub Eestis harva kultuurtaimena, pärit Euroopa mägistest piirkondadest (sellest ka nimetäiend “mägi”). Korvõieliste sugukonnast, mitmeaastane. Kõrgus 40 kuni 50 cm. Püstine vars lõppeb õiega, õied on ka külgharudel, kokku ühel taimel 1–5 õit. Kodarikuna paiknevad juurmised lehed tumerohelised, ovaalsed, varrelehed piklikud, vastakuti seisvad. Õied oranžkollased, õitsevad juunis-juulis. Arnika pruun juur on pinnapealne, tungides vaid 3 cm sügavusele. Seemnete valmimine nõuab meie kliimas suurt pingutust, sest taim on aeglase kasvuga ja vajab toestust. Õisi korjatakse alates teisest aastast ja juuri alles kolmanda-neljanda aasta sügisel. Tugevatoimelise taime juured ja õied on mürgised ka koduloomadele. (herba.folklore.ee)

Demeter biodünaamilise sertifikaasdiga. Demeter on kvaliteedimärk toodetele, mis on kasvatatud biodünaamiliselt ja mis kasutavad nii Demeteri toodangut kui ka heakskiidetud protsesse. Demeteri standardit peetakse mahesektoris kõige järjepidevamaks ja see kehtib nii tootmise kui töötlemise kohta. See Kreeka põllumajandusjumalanna järgi nime saanud kvaliteedimärk tagab, et toit vastab kõrgeimatele kvaliteedistandarditele, hoolikalt kasvatatud, õrnalt töödeldud ja pakendatud. Demeteri sertifikaati ja Demeteri kaubamärgi kasutamise õigust omab ligi 5000 tootjat ja töötlejat 45 riigis.  ELi mahemärgis seab mahepõllumajanduslikult toodetud toidule miinimumstandardi. Demeteri filosoofia ja põllumajandusmeetodid lähevad aga sellest standardist palju kaugemale. See toob kasu nii toidu kvaliteedile kui ka keskkonnale. Näiteks keskendumine mulla kvaliteedile ja uuenemisele koos bioloogilise mitmekesisuse nõutava säilitamisega. Standardite järjepidev arendamine ja regulaarsed kontrollid annavad tulemuseks kõrgeima kvaliteediga toodangu ja tooted. Standardeid kontrollitakse regulaarselt, kuid lisaks sellele jagavad Demeteri tootjad ja töötlejad muid ühiseid ideaale. Nimelt looduse ja keskkonna austav kohtlemine, kõrgeimate kvaliteedistandardite poole püüdlemine ning suurem vastutustunne oma kogukondade ja töötajate ees. Biodünaamiline põllumajandus on viis, kuidas kasvatada inimestele parima võimaliku kvaliteediga toitu. Biodünaamilised eelised -Talu 100% muutmine biodünaamiliseks maaks -Põllumajandussüsteemi integreeritud loomad, toetades mulla taastumist -Kõiki põllumajandusloomi toidetakse 100 protsenti mahetoiduga, millest vähemalt 80 protsenti mäletsejaliste söödaratsioonist ja vähemalt 50 protsenti kõigist teistest loomadest peab olema biodünaamiliselt toodetud. -Minimaalselt 50 protsenti söödast pärineb talust endalt või lähedalasuvalt partnerilt, toetades suletud süsteemi ideaali. -Ei mingit lehmade valulikku sarvede eemaldamist, kodulindude nokamist ega sabade dokkimist. Loomi koheldakse austusega kui tundlike olenditega. -Biodünaamiliste preparaatide kasutamine ürtidest, -mineraalidest ja lehmasõnnikust mulla taastumise ja oluliste organismide kasvu stimuleerimiseks. -Demeteri põllumehed kasutavad biodünaamilist seemet, mis tagab igasuguse geneetilise muundamise -Töötlemisel on lubatud kasutada ainult piiratud arvu absoluutselt vajalikke lisandeid. Keelatud on joodimine, nitraatide ja "looduslike" maitseainete kasutamine. Lubatud on ainult maitseekstraktid. EL-i mahestandard lubab endiselt lisaaineid, mida Demeteri biodünaamilised standardid keelavad.Pakis 20 seemet

Klientide tagasiside: