Pakis - Korea münt, tavaseeme

Ayurveda ürt Korea münt, tavaseeme

Agastache rugosa

Toode on laos

Hind: 2.35 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Tuntud ka kui lilla hiiglaslik isop, India piparmünt, sinine lagrits, ja hiina patšuli, on aromaatne, kergelt aniisi maitseline ürt Ida-Aasia piparmündiperekonnast.Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.

Aromaatne ja kasutusel ka ravimtaimena. 

Mitmeaastane taim, mis kasvab umbes 40–100 cm pikkuseks. Taim kasvab rohtukasvanud kohtades mägedes, eriti ojade ääres, ja orgudes. Taim saab hakkama kõige paremini kuivas, hästi kuivendatud pinnases ning eelistab orgaanilise aine rikast mulda ja neutraalset pH-d. Ovaalse südamega lehed asetsevad vastakuti, 5–10 cm pikad ja 3–7 cm (laiad, jämedalt sakiliste servadega.
Korea münt rahvameditsiinis Kõhulahtisuse vastu

Korea piparmündi lehtede ja kuivatatud mahedalt kasvatatud mandariini koore keetmist kasutatakse oksendamise ja kõhulahtisusega kaasneva ägeda gastroenteriidi raviks. 

Raseduse katkemise ennetamine
Raseduse katkemise vältimiseks võetakse Korea piparmünt, pähklirohujuur ja lagritsajuur sisse soolase veega.
Korea piparmünti kasutatakse tavaliselt hiina rahvameditsiinis, kus seda peetakse üheks oluliseimaks 50 põhilisest ürdist.
"Soojendavaks" ürdiks peetavat ravimit kasutatakse olukordades, kus seedesüsteemis on "niiskus", mille tagajärjel seedimine on kehv ja elujõud vähenenud.
Lehed ja varred on antibakteriaalsed, seenevastased, aromaatsed, higistama paneva toimega.
Neid kasutatakse sisemiselt söögiisu parandamiseks ja seedesüsteemi tugevdamiseks; need leevendavad selliseid sümptomeid nagu kõhupuhitus, seedehäired, iiveldus ja oksendamine.
Neid kasutatakse ka hommikuse iivelduse raviks.
Lehti kasutatakse ka ülekoormuse, kõhulahtisuse ja peavalude ravis.
Taime kasutatakse rahvapärase vähivastase ravimina, taimeekstraktid on näidanud vähivastast toimet. Seda kasutati traditsiooniliselt iivelduse, oksendamise ja halva söögiisu leevendamiseks.
Korea münt leevendab iiveldust ja oksendamist ning ravib seeninfektsioone.
See on terav, kergelt soe ning toimib põrna, mao ja kopsu hädade korral.
Eeterlikku õli kasutatakse palaviku, peavalu, kõhuvalu, hommikuse iivelduse ja seedetrakti häirete korral.
Tee on oma olemuselt soojendav ja aitab ülekoormuse, kõhulahtisuse ja peavalu, halva isu ja seedimise, hommikuse iivelduse, kõhupuhituse, seedehäirete, oksendamise ja muude seedeprobleemide korral.
Teed peetakse antibakteriaalseks, seenevastaseks. Korea münti kasutatakse keedetult suuloputusena halva hingeõhu raviks.
Noori lehti võib tarbida toorelt või keedetult. Seeme on söödav.
Maitse lisamiseks salatile saab lehti kuivatada. Lehti kasutatakse prantsuse estragoni asendajana või keedetakse teeks ning õied segatakse segu-salatitesse. Allikas: healthbenefitstimesPakis 150 seemet

Klientide tagasiside: