Pakis - Meliss - Sidrunmeliss, maheseeme

Meliss - Sidrunmeliss, maheseeme

Melissa Officinalis

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Sidrunmeliss sisaldab ligi 4% eeterlikke õlisid. Värskeid ja kuivatatud lehti kasutatakse enamasti rahustava tee tegemiseks. Õitseb juunist augustini. Eelistab päikesepaistelist kohta, kuid lepib ka poolvarjuga

Tegemist on valgusidanejaga.

1) Niisuta külvianumasse pandud muld.

2) Sõelu mulla peale peenikest liiva ja niisuta see.

3) Seemned külva liivakihi peale.

4) Niisuta ja aseta peale toidukile (või kasuta minikasvuhoonet).

5) Külvid pane sooja ja valgesse kohta, näiteks lõunapoolsele aknalauale, aga ole ettevaatlik, sest liigne päike võib külvid kuivatada, see just ongi valgusidanejate puhul suurimaks ohuks.
 

Värskeid lehti saab kasutada ka salatite maitsestamiseks. 

Õitseb juunist augustini. Eelistab päikesepaistelist kohta, kuid lepib ka poolvarjuga. Koht peaks olema tuulevaikne ning pinnas hea veeläbilaskvusega. Kollased õied meelitavad suvel ligi liblikaid ja mesilasi. 

Sidrunmelissi on üsna kerge kasvatada.

Idanemine võtab aega 10-15 päeva. Võid külvata otse kasvukohta või kasvatada ette ning istutada õue kui öökülma oht on möödas. Istuta väikeste gruppidena kasvukohale.

Sidrunmelissi aroom on inimesi võlunud juba vähemalt 2000 aastat. See sidruni lõhn, milles on aimata ka pisut piparmünti, ei unune kergelt ning meeldib kõigile. Sidrunmelissi istutatakse sageli mesilaste ligimeelitamiseks ning sel on pikk ajalugu, mis on pikitud traditsioonide ja legendidega. Võimalik, et sidrunmelissi (tuntud ka lihtsalt melissina) mainiti juba Homerose „Odüsseias“. Juba ammusest ajast on sidrunmelissiga ravitud mitmesuguseid hammustusi. Araablased pidasid sidrunmelissist eriti lugu. Nad uskusid, et see aitab südamehädade vastu ning parandab inimeste tuju. Järgnevalt tulevadki vaatluse alla sidrunmelissi kasutusvõimalused (nii kokanduslikku kui meditsiinilist laadi), kasvatamine ja põgusalt peatutakse ka melissi ajalool.

Sidrunmeliss on tuntud edu ja õnne taimena. Juba 1696. aastal väideti Londoni ambulatooriumis: “Kui sidrunmelissi igal hommikul manustada, taastab see inimese nooruslikkuse, tugevdab aju ja leevendab väsimustunnet.” Seda värvika ajalooga Euroopa ja Põhja-Aafrika regioonidest pärinevat taime kasvatatakse nüüdseks juba ka mitmel pool mujal maailmas. (Allikas: juhendaja.ee.)



Pakis 100 seemet

Klientide tagasiside: