Pakis - Kreeka basiilik, tavaseeme, pärandsort

Kreeka basiilik, tavaseeme, pärandsort

Ocimum basilicum

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Väikeseleheline kääbuspõõsas, väga kaunis ka rõdukastis, potis, amplis. Talub hästi külma. Põõsas umbes 20-25cm. Puhtimata seemned. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Pärandsort.
 1. Välimus: Kreeka basiilikul on tavaliselt väiksed kuni keskmise suurusega lehed, mis on kitsad ja veidi terava otsaga. Taim on tihti kompaktsem ja põõsasem võrreldes mõne teise basiiliku sordiga.

 2. Maitse ja Aroom: Kreeka basiiliku maitse on üldiselt magus ja õrn. Sellel on meeldiv aroom, mis pole nii terav kui mõnel teisel basiiliku sordil.

 3. Kulinaarne Kasutus: Kreeka basiilikut kasutatakse sageli Kreeka roogades, andes neile peene basiiliku maitse. See sobib hästi salatite, kastmete ja erinevate Vahemere retseptidega. Sobib hästi tomatite, oliivide ja feta juustuga.

 4. Kasvutingimus: Kreeka basiilikul on tihti sambakujuline või püstine kasvuharjumus. See kasvab sageli kompaktselt ja vertikaalselt, sobides seega hästi konteineritesse või väiksematesse aiamaadesse.

 5. Kultuuriline Tähendus: Basiilikul on Kreekas kultuuriline tähtsus ning see on seotud erinevate traditsioonide ja kulinaarsete tavadega. Kreeka basiilikut kasutatakse mitte ainult soolastes roogades, vaid ka magustoitudes ja infusioonides.

Kuigi Kreeka basiilik on konkreetne sort, tasub märkida, et terminit "Kreeka basiilik" võidakse mõnikord laiemalt kasutada, et viidata igasugusele basiilikule, mida kasutatakse Kreeka köögis. Kui otsid seemneid või taimi, võid neid leida aianduskeskustest või seemnete pakkujatelt, kes on spetsialiseerunud maitsetaimedele. Lisaks, kui soovid teada, kas konkreetset Kreeka basiiliku sorti peetakse pärandiks, soovitan kontrollida usaldusväärsete seemnete allikate või aiandusorganisatsioonide andmeid.

 

Külva seemned ette märtsis-aprillis. Õitseb juunist augustini.
Kasvukoht soe ja tuulte eest varjatud.

Tegemist on valgusidanejaga. Valgusidanejad on seemned, mis külvatakse mulla peale.

1) Niisuta külvianumasse pandud muld.

2) Sõelu mulla peale peenikest liiva ja niisuta see.

3) Seemned külva liivakihi peale.

4) Niisuta ja aseta peale toidukile (või kasuta minikasvuhoonet).

5) Külvid pane sooja ja valgesse kohta, näiteks lõunapoolsele aknalauale, aga ole ettevaatlik, liigne päike võib külvid kuivatada, see just ongi valgusidanejate puhul suurimaks ohuks.

Basiiliku kasvatamine on üsna lihtne ja see on võimalik nii siseruumides kui ka õues. Järgnevalt on põhijuhised, kuidas kasvatada basiilikut:

1. Vali Õige Basiiliku Sort:

 • On erinevaid basiilikusorte, millest valik sõltub sinu maitse-eelistustest. Näiteks on olemas magus basiilik, Genovese basiilik, Tai basiilik ja kaneelbasiilik.

2. Alusta Seemnetest:

 • Alusta basiiliku kasvatamist seemnetest siseruumides 6–8 nädalat enne viimast oodatavat külmakraadi sinu piirkonnas. Kasuta seemneid istutamiseks spetsiaalset seemnesegu ja külvamise sügavus võiks olla umbes 1/4 tolli.

3. Mullasegu ja Anum:

 • Basiilik armastab hästi kuivendatud mulda, mille pH on kergelt happeline kuni neutraalne (umbes 6,0 kuni 7,0). Kui kasvatad basiilikut potis, kasuta kvaliteetset potimulda.

4. Asukoht:

 • Basiilik vajab päikest. Istuta see kohtadesse, kus see saab päeva jooksul vähemalt 6–8 tundi otsest päikesevalgust. Kui kasvatad basiilikut siseruumides, aseta potid päikesepaistelisse aknalauale.

5. Kastmine:

 • Hoolitse selle eest, et muld oleks pidevalt niiske, kuid mitte läbimärjaks kastetud. Kasta basiilikut siis, kui mulla pealmine kiht tundub kuiv. Ära lase mullal täielikult kuivada.

6. Temperatuur:

 • Basiilik eelistab sooja. See on tundlik külmumise suhtes, seega istuta õue alles pärast viimast kevadist külma. Ideaalne temperatuur basiiliku jaoks on umbes 21–32 °C.

7. Väetamine:

 • Kasuta tasakaalustatud vees lahustuvat väetist 2–4 nädala tagant või vastavalt pakendil olevatele juhistele. Väldi liigset väetamist, kuna see võib põhjustada lehtede liigset kasvu koos maitse vähenemisega.

8. Kärpimine:

 • Pigista või kärbi basiilikut regulaarselt, et soodustada põõsastumat kasvu. Pigista pealsed lehed, kui taim on umbes 15 cm kõrgune. See soodustab külgmiste okste kasvu ja takistab taime liiga sirgu kasvamist.

9. Koristamine:

 • Korja basiilikulehti, kui taim on piisavalt suur. Pigista lehed pealt alates või kasuta kääre. Regulaarne koristamine soodustab uut kasvu.

10. Kahjurid ja Haigused:

 • Jälgi kahjureid, nagu lehetäid ja ämbliklestad. Nende vastu saab kasutada neemõli või insektitsiidset seepi. Basiilik on üldiselt vastupidav enamikele haigustele.


Pakis 200 seemet

Klientide tagasiside: