Pakis - Hernes KARINA, maheseeme, pärandsort

Hernes KARINA, maheseeme, pärandsort

Pisum sativum

Toode on laos

Hind: 2.35 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Varajane kõrge saagikusega hernes. Istutamisest kuni koristamiseni kulub umbes 70–80 päeva. Pärandsort. Demeter biod[naamilised seemned.

Taimed kasvavad kuni 60 cm kõrguseks, kaunad on tumerohelised, kaunas 9–10 hernest. Kasvab kõige paremini keskmiselt raskes vett ja õhku läbilaskvas pinnases.

Külva: III-V
Saak: VI-VII

Herneste kasvatamine on suhteliselt lihtne protsess. 

 • Vali herneste kasvatamiseks sobiv sort. Mõned hernesordid on varajased, teised hilised. Vali vastavalt oma eelistustele ja kasvutingimustele.

 • Herned eelistavad päikesepaistelist kasvukohta. Külvikord on oluline; ära kasvata herneseemneid samal maa-alal iga-aastaselt. Hernes on kasulik eelviljakaks, mistõttu võiks eelneva aasta saagikultuur olla midagi muud.

 • Herneseemned võib külvata otse mulda varakevadel, kui maa on piisavalt soojenenud ja kergesti töödeldav. Külvata võib ka sügisel talveks külviks, kui kliima seda võimaldab. Talikülviga arvesta 30% kadu.

 • Aseta seemned umbes 3-5 cm sügavusele. Jäta seemnete vahele piisavalt ruumi, umbes 5-10 cm, et taimed saaksid laiali kasvada.

 • Hernestaimed vajavad toetust, eriti kui nad kasvavad. Paigalda toed, mille külge taimed saavad ronida.

 • Herned vajavad regulaarset kastmist, eriti õitsemise ja viljumise perioodil. Hoidke mullapind niiske, kuid vältige liigset veestamist, mis võib põhjustada mädanikku.

 • Enne külvamist sega mulda komposti või küpset sõnnikut. Kui taimed on kasvamas, võid kasutada tasakaalustatud vedelväetist vastavalt vajadusele.

 • Herned on koristusvalmis, kui kaunad on täidetud ja herned on suurenenud. Korista hernesed regulaarselt, sest noored herned on maitsvamad.

 • Sügisel saab külvata teise partiina, kui kliima seda võimaldab. Mõned hernesordid talvituvad hästi.

 • Kui oled kõik herned koristanud, saab taimed maha lõigata ja lisada komposti. See parandab mulla viljakust.

  Demeter biodünaamilise sertifikaasdiga. Demeter on kvaliteedimärk toodetele, mis on kasvatatud biodünaamiliselt ja mis kasutavad nii Demeteri toodangut kui ka heakskiidetud protsesse. Demeteri standardit peetakse mahesektoris kõige järjepidevamaks ja see kehtib nii tootmise kui töötlemise kohta. See Kreeka põllumajandusjumalanna järgi nime saanud kvaliteedimärk tagab, et toit vastab kõrgeimatele kvaliteedistandarditele, hoolikalt kasvatatud, õrnalt töödeldud ja pakendatud. Demeteri sertifikaati ja Demeteri kaubamärgi kasutamise õigust omab ligi 5000 tootjat ja töötlejat 45 riigis.  ELi mahemärgis seab mahepõllumajanduslikult toodetud toidule miinimumstandardi. Demeteri filosoofia ja põllumajandusmeetodid lähevad aga sellest standardist palju kaugemale. See toob kasu nii toidu kvaliteedile kui ka keskkonnale. Näiteks keskendumine mulla kvaliteedile ja uuenemisele koos bioloogilise mitmekesisuse nõutava säilitamisega. Standardite järjepidev arendamine ja regulaarsed kontrollid annavad tulemuseks kõrgeima kvaliteediga toodangu ja tooted. Standardeid kontrollitakse regulaarselt, kuid lisaks sellele jagavad Demeteri tootjad ja töötlejad muid ühiseid ideaale. Nimelt looduse ja keskkonna austav kohtlemine, kõrgeimate kvaliteedistandardite poole püüdlemine ning suurem vastutustunne oma kogukondade ja töötajate ees. Biodünaamiline põllumajandus on viis, kuidas kasvatada inimestele parima võimaliku kvaliteediga toitu.

  Biodünaamilised eelised

   -Talu 100% muutmine biodünaamiliseks maaks

   -Põllumajandussüsteemi integreeritud loomad, toetades mulla taastumist

   -Kõiki põllumajandusloomi toidetakse 100 protsenti mahetoiduga, millest vähemalt 80 protsenti mäletsejaliste söödaratsioonist ja vähemalt 50 protsenti kõigist teistest loomadest peab olema biodünaamiliselt toodetud.

   -Minimaalselt 50 protsenti söödast pärineb talust endalt või lähedalasuvalt partnerilt, toetades suletud süsteemi ideaali.

   -Ei mingit lehmade valulikku sarvede eemaldamist, kodulindude nokamist ega sabade dokkimist. Loomi koheldakse austusega kui tundlike olenditega.

  –Biodünaamiliste preparaatide kasutamine ürtidest, -mineraalidest ja lehmasõnnikust mulla taastumise ja oluliste organismide kasvu stimuleerimiseks.

  -Demeteri põllumehed kasutavad biodünaamilist seemet, mis tagab igasuguse geneetilise muundamise

  -Töötlemisel on lubatud kasutada ainult piiratud arvu absoluutselt vajalikke lisandeid. Keelatud on joodimine, nitraatide ja "looduslike" maitseainete kasutamine. Lubatud on ainult maitseekstraktid. EL-i mahestandard lubab endiselt lisaaineid, mida Demeteri biodünaamilised standardid keelavad.Pakis 30 seemet

Klientide tagasiside: