Pakis - Söögipeet- CYLINDRA, maheseeme, pärandsort

Söögipeet- CYLINDRA, maheseeme, pärandsort

Beta vulgaris

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Ainulaadne silindri kujuga peet, tumepunane viljaliha ja koor. Maitselt magus. Sobib hästi viilutamiseks. Varajane sort, koor õhuke, vili umbes 17cm pikk. Pärandsort.

Külva peenrasse  1cm sügabusele peale ööküla ohu möödumist. Reavahe 30cm. Harvenda 8cm vahedega. Happelist mulda ei talu. Sobivad sügavalt huumusrikkad keskmise raskusega neutraalsed või nõrgalt leeliselised mullad.Harvendamine oluline. 

Leota seemneid 1h enne külamist soojas vees, see aitab neil paremini idaneda. 

Palju vett ja päikest

Kasvuajal on peedile optimaalne temperatuur 15–25°. Jahedal ja kuival suvel võivad taimed ennak-
õiduda, s.t õisikuvars kasvab juba esimesel suvel. Selliselt taimelt kõlblikku juurvilja ei saa.

Peedile sobib huumusrikas, kiiresti soojenev keskmise raskusega neutraalne muld. Happelist ja kõrge põhjaveega liigniisket pinnast ta ei talu.

Ettevaatlik olge lämmastikväetisega. Liigne väetamine halvendab maitset ning soodustab nitraatide kuhjumist.

Kuna söögipeedile tavaliselt sõnnikut ei anta, sobivad talle eelviljadeks kartul, peakapsas, kurk või mõni teine sõnnikut saanud kultuur. Peeti ei maksa kasvatada mõne peediteisendi või spinati järel.

Kasvuajal vajab peet palju valgust ja niiskust. Veevajadus on eriti suur seemnete idanemise ajal ning juulis-augustis, kui moodustub juurvili. Pikaviljalised sordid on põuakindlamad. Ka lehtpeet vajab kasvuajal palju vett, siis on lehed mahlakamad.

Soojalembene peeditaim kasvab algul aeglaselt, seetõttu jälgige, et umbrohi tast üle ei kasvaks ja valgust ei varjaks. Vähese valguse korral kasvatab söögipeet vaid lehti ning juurvili jääb kiduraks.

Kasvuaegne hooldus seisneb umbrohu hävitamises ning mulla kobestamises.

Juurviljad, eriti just pikliku kujuga sortidel, kipuvad maast välja kerkima. Kõblates võiks taimi ka kergelt mullata, sest mulla sees kasvanud peedid on mahedama maitse, õrnema sisu ning õhema koorega. (Allikas:maakodu.delfi.ee)Pakis 100 seemet

Klientide tagasiside: