Pakis - Muskaatkõrvits- WALTHAM BUTTERNUT, tavaseeme

Muskaatkõrvits- WALTHAM BUTTERNUT, tavaseeme

Cucurbita moschata

Toode on laos

Hind: 2.35 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Keskvarajane sort. 1,5-2 kg raskused  helekollase koorega, pirnikujulised. Viljaliha ise on mõnusalt kollane ja aromaatne. Maitselt pähkline ja magus.Puhtimata seemed. Puhtimata seemet ei ole töödeldud ühegi keemilise, bioloogilise ega füüsikalise meetodiga. Seemne aretusprogrammis pole kasutatud GMO tehnikaid.

Keskvarajasel sordil on laiuvad väädid ja 1,5-2 kg raskused  helekollase koorega, pirnikujulised. Viljaliha ise on mõnusalt kollane ja aromaatne. Maitselt pähkline ja magus.

Kõrvitsatele on sobivaimad päikeserikkad tuulte eest kaitstud kasvukohad. Koduaias võib neid aga eduga kasvatada kompostihunnikutel – soovitatav on istutada taimed mitte kompostihunniku harjale, nagu seda sageli tehakse, vaid selle jalamile. Kui hiljem väädid üle kompostihunniku juhtida, varjutavad selle hästi suured kõrvitsalehed ning soodustavad nii komposti valmimist.

Istikuid tuleks kasvatada umbes 12 cm läbimõõduga pottides, sest need ei talu hästi ümberistutamist.  Avamaale istutatakse 25 kuni 30 päeva vanused istikud, millel on lühike vars ning 2-3 tumerohelist pärislehte,  pärast öökülmaohu möödumist.

Peavarrele jäetakse harilikult 2-3 vilja ja kõrvalvartele mitte üle 1 vilja. Varte kärpimisel tuleks viimase viljahakatise järele jätta 3-4 lehte.  Kui noored viljad on juba moodustunud, lõigatakse välja kõik viljadeta kõrvalvarred ja kasvus maha jäänud ebanormaalsed  viljahakatised.  Ühele taimele jäetakse olenevalt sordist 3-6 vilja.  

Kõrvitsad tuleb koristada enne öökülmi. Soovitatav on kõrvitsaid säilitada kuivas jahedas ruumis, kuid säilivad hästi ka toasoojas. (Allikas: Aiamaailm.)Pakis 10 seemet

Klientide tagasiside: