Pakis - SUHKRUMAIS - MEZDI, maheseeme

Kiidetud sort! SUHKRUMAIS - MEZDI, maheseeme

Zea mays


Hetkel läbimüüdud
Valmib 90-100 päevaga. Pikakasvuline. Suured tülvikud, tavalise kujuga, väga maitsekad. Väga magusa maitsega!

Külva avamaale mai keskel peale öökülma ohu möödumist. Seemned pane 15mm sügavusele. Reavahe 69cm. Seemnete vahe 20cm. 


Maisi ettekasvatamine

 1. Valige sobivad seemned: Valige kvaliteetsed seemned, mis sobivad teie piirkonna kliimatingimustega. Valige seemned, mis on mõeldud ettekasvatamiseks, sest mõned maisisordid ei talu hästi ümberistutamist.

 2. Leotage seemneid: Leotage seemneid toasoojas vees 12-24 tundi, et aidata idanemist.

 3. Valmistage ette anumad: Kasutage taimekasvatamiseks sobivaid anumaid, näiteks turbapotid või seemikualused. Täitke anumad värske ja viljakandva mullaga.

 4. Külva seemned: Tehke väikesed süvendid mulda ja asetage igasse süvendisse üks seeme. Katke seemned õrnalt mullaga ja kastke korralikult.

 5. Hooldus: Hoidke muld niiske, kuid mitte üle ujutatud. Pange anumad sooja ja valgusküllasesse kohta, näiteks aknalauale. Kui seemikud on kasvanud umbes 10cm kõrguseks, võite nad ümber istutada suurematesse pottidesse või otse aiamaale.

 6. Ümberistutamine: Kui taimed on valmis ümberistutamiseks, siis tehke seda pilves päeval või õhtul, et vältida taimede kuumast päikesest šokki saamist. Asetage taimed 12-18 tolli kaugusele üksteisest ja kastke korralikult.

Maisi külvamine otse avamaale

 1. Valige sobiv koht: Mais vajab päikeselist kohta, kus on vähemalt kuus tundi päikesevalgust päevas. Valige ka koht, kus on piisavalt ruumi, et mais saaks kasvada.

 2. Ettevalmistused: Pinnas peaks olema viljakas ja hästi kuivendatud. Enne maisi istutamist tuleks muld umbes 30 cm sügavuselt kaevata üles ja segada sisse komposti või muud orgaanilist ainet. Samuti võib olla kasulik lisada väetist vastavalt vajadusele.

 3. Valige sobiv maisisort: Valige sort, mis sobib teie piirkonnas kasvatamiseks. Küsige nõu kohalikelt aianduskeskustelt või küsige oma naabritelt, millist maisisorti nad soovitavad.

 4. Istutamine: Istutage maisi umbes 2-3 nädalat pärast viimase öökülma ohtu. Istutussügavus peaks olema umbes 3-5 cm. Jätke istikute vahele umbes 30 cm ja ridade vahele umbes 60-90 cm.

 5. Kastmine ja hooldus: Mais vajab regulaarset kastmist. Kastke taimi sügavalt umbes üks kord nädalas, eriti kui ei ole vihma. Samuti tuleks umbrohtu regulaarselt kitkuda, et maisi taimed saaksid hästi kasvada. Kui maisi varred muutuvad kõrgeks, siis tuleks taimed toestada, et need ei murduks tuule käes.

 6. Koristamine: Mais on valmis koristamiseks umbes 3 kuu pärast istutamisest. Kontrollige maisikõrvade küpsust, kui nad muutuvad tärkliserikkaks ja nende tuumad on tugevad. Kui mais on küps, siis saate maisikõrvad ära korjata ja nautida värskena või säilitada neid hilisemaks kasutamiseks.Pakis 10 seemet

Klientide tagasiside: