Pakis - Punaeet - DETROIT 2, maheseeme, pärandsort

Punaeet - DETROIT 2, maheseeme, pärandsort

Beta vulgaris

Toode on laos

Hind: 2.25 €


Kogus:

Lisa ostukorvi
Sügavpunase värviga kaunis ümmargune peedisort. Varajane. Söögiks kõlbavad ka lehed (meenutavad spinatit). Külva varakevadel kui öökülmad on möödas. Pärandsort Detroidist 1892.

Imelise maitsega sügavpunane, ümara kujuga sort. See sort on varajane ja söögiks parimad on just noored peedid. Tee suve jooksul 2-3 külvi, nii saad maitsvat peeti kogu hooaja jooksul!

Peet on tähtis pektiiniallikas. Pektiin on lahustuv kiudaine, mis vähendab veres ringleva kolesterooli hulka ning neutraliseerib organismi sattunud raskmetalle ja seedekanalis moodustuvaid kahjulikke ühendeid.  Kuna peedis on pektiini kuni 7%, võib öelda, et peet on tõeline võlur inimorganismi kahjulikest ainetest puhastamisel. Mida paljud inimesed ei tea, on see, et suvel võib kasutada toiduks ka peedi noori ja värskeid lehtesid. Suvel võib peedilehtede C-vitamiini sisaldus olla isegi 25-45mg.

Söögipeeti kasvatatakse vahetult kasvukohale külvates. Kui on soov peedisaaki varem koristada, võib peeti ka eelkasvatada ning seejärel ümber istutada, sest ümberistutamist talub peet hästi.

Avamaale ei soovitata külvata peeti enne, kui muld on soojenenud vähemalt +8 kraadini. Meie kliimas on kõige parem külviaeg maikuu keskpaik ning lõpp. Kui on soov külvata varem, siis aitab hädast välja katteloor või kile. Selle all hoiab muld paremini soojust ning peedid kasvavad hästi. Kui peeti külvata hiljem, tuleb seemneid tihedamini kasta, kuna sooja ja kuiva mulla puhul ei ole idanemisprotsess nii kiire.

Peete külvatakse üksteisest 5-10 cm kaugusele ning kui on soov peete kasvatada mitmes reas, siis tuleks reavahe jätta umbes 25-30 cm. Niimoodi külvatud peedid tulevad väiksemad või keskmise suurusega ning on just parajad köögis roogade valmistamiseks. Kui on aga soov saada suurekasvulisi peete, siis tuleks peedid külvata üksteisest 20-25 cm kaugusele.  Seemne istutamissügavus sõltub  mullatüübist. Kui muld on kerge ja õhuline, siis sobib istutamissügavuseks umbes 3-4 cm. Raskema mulla korral aga 2-3 cm.

Söögipeet tärkab umbes 8-10 päeva pärast. Peet ei vaja väga palju kasvuaegset hoolt. Jälgida tuleb, et muld oleks kobestatud ja umbrohupuhas. Kui suvi on vihmavaene, tuleb peeditaimi ka kasta.  Kui peedid on kohe õigesti külvatud, ei pea neid harvendama, kui nad on aga liiga tihedalt, siis on harvendamine vajalik. Kuna peedid vajavad palju valgust, siis tihedalt kasvades jääk kasv nõrgemaks.Pakis 60 seemet

Klientide tagasiside: